70 פנים ל-70 שנים

70 פנים ל-70 שנים

תערוכת צילומים של מורי ותלמידי מגמת הצילום של תיכון טכנולוגי נעמת חדרה משלבת תמונות של ילידי קום המדינה ושל תינוקות שזה עתה נולדו

 

לקראת יום העצמאות בחרו תלמידי מגמת הצילום של תיכון טכנולוגי נעמת חדרה לצלם 70 פנים של תושבי חדרה שנולדו בשנת הקמת המדינה, ושל תינוקות שנולדו בשנת ה-70 למדינה.

תמונותיהם של ותיקי ויקירי העיר, בני ה-70 ושל תינוקות ילדי תשע"ח הוצגו אלה לצד אלה בתערוכה קבוצתית, פרי יצירתם של תלמידי ומורי מגמת הצילום.

זהו מפגש היסטורי מיוחד ומרתק המפגיש בין דור המייסדים ובין דור העתיד. מפגש שהוא מעין הצדעה לדור המייסדים המעביר את הדגל לדור העתיד.

התערוכה תוצג בבית מועצת העיר המחודש שקבע את מקומו בבית הספר "אחד העם". בית הספר נחנך בשנת 1922 והוא הראשון בחדרה. לבית הספר נודעת תרומה חשובה ביותר לחינוך ילדי העיר לאהבת הארץ ובניינה, לערך עבודת האדמה, הנחלת המסורת והחייאת השפה העברית. לפיכך הוחלט לשמר את בית הספר ולהפכו למוזיאון המקנה חוויה חינוכית-ערכית בצורה אינטראקטיבית מרשימה.

בהצגת התערוכה מבקשים תלמידי תיכון טכנולוגי נעמת חדרה להמשיך את הדרך החינוכית-ערכית עליה גדלו וחונכו ילדי העיר להיות אזרחים טובים, מועילים ותורמים לחברה. הם קלטו בעין המצלמה את חזונה וסמלה של העיר "הזורעים בדמעה ברנה יקצורו".

כמו מבנהו של בית הספר המשלב ישן עם חדש, כך התערוכה חושפת פנים ותיקות לצד פנים שזה עתה נולדו. השילוב בין הישן לחדש מסמל את הקשר והערבות ההדדית בין שרשרת הדורות, ההכרחיים לקיום וביסוס עתיד המדינה.

מנהלת בית הספר טלי צ'מני, המעודדת יוזמות חינוכיות יצירתיות של תלמידים ומורים, הביעה גאווה וסיפוק לנוכח היוזמה, התכנון והתוצאות, וכמובן על הקשר האישי והאנושי המרגש שיצרו התלמידים עם המצולמים שפקדו את הסטודיו לצילום של בית הספר. "בית הספר הוא חלק משמעותי מקהילת העיר וכל מעורבות ותרומה לקהילה מבורכת, זהו חלק מחזונו של בית הספר ואחד מאבני היסוד שלו".

הפתיחה החגיגי התקיימה במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן ומאות מבקרים. צוות ההנהלה, המורים והתלמידים של תיכון טכנולוגי נעמת חדרה, מזמינים את תושבי העיר וסביבתה לבקר בתערוכה ובמבנה המשומר של "אחד העם" וליהנות מחוויה ויזואלית ואינטראקטיבית ייחודית, מרהיבה ומרגשת.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה