7 טיפים לשמירה על טריות העציצים בבית

7 טיפים לשמירה על טריות העציצים בבית

עציצים מלאי פריחה, ריחות וצבעים אשר נמצאים בתוך חלל המגורים, מטרתם להחיות מאד את החלל ולספק מראה צבעוני, מושקע, נעים וטבעי יותר של המרחב. כיום, רבים בוחרים לקשט את הבית עם מגוון עציצים בהם צומחים צמחים מסוגים שונים, ביניהם סוקולנטיים חזקים, קקטוסים צבעוניים, שרכים שכיף לתלות או להניח על מדפים גבוהים, צמחי מים, ועוד.

אז מה הבעיה? הרי לקנות עציצים עם צמחים ולהציב אותם בבית זאת משימה קלה. אבל כיצד שומרים על הצמחים שלא ירקבו או ינבלו? הנה 7 טיפים טובים מבית Sflower

התאמת הצמח לבית

כאשר אתם רוכשים את הצמחים, רצוי להתייעץ עם המומחים במשתלה ולהבין אילו צמחים מתאימים לגידול בבית. זאת משום שלרוב מדובר בגידול על אדן החלון או על גבי שולחנות – מה שלא מקנה יותר מידי אור לעציץ. בין הצמחים שמומלץ לגדל בבית תמצאו: סחלבים, נץ חלב, רקפות, שרכים וסוקולנטיים.

בחירת צלוחית לעציץ

כדי שלא יצטבר ריקבון בשורשי העציץ, רכשו צלוחיות תואמות לכל מיכל שיצברו את המים ויספקו הגנה מפני לחות, גם לצמח וגם לריצוף. את הצלוחית מניחים מתחת לעציצים ומנקים מידי פעם.

השקיה מתאימה

את מרבית הצמחים שגדלים בבית משקים שלוש פעמים בשבוע, בכל פעם שהאדמה יבשה. אל תרבו בהשקיה! כוס אחת לעציץ בקוטר 15 סנטימטרים תספיק. אם יש לכם אקווריום: השקו את העציץ עם המים של המיכל, משום שהם מהולים בחומרי הזנה לצמחים. גם מי גשם יספקו מים טהורים וטובים.

מיקום נכון

מקמו נכון את העציצים. על אדן חלון המטבח תוכלו לגדל בזיליקום ונענע. למדפי המקלחת יתאימו צמחי אוויר (צמחים שפורחים ללא צורך במים), ועל גבי שולחנות או מדפים הציבו קקטוסים. עוד ישנם סוגי צמחים ירוקים שאפשר לפזר בכול הבית.

פיזור נסורת

כדי למנוע פטריות ורקבון, חדדו עיפרון והשתמשו בנסורת לריפוד אדמת העציץ. האדמה תמנע חרקים ומחלות.

גיזום מידי פעם

יש לגזום מידי חודש את החלקים היבשים של הצמח ולהוריד ממנו עלים יבשים. אם מתגלים חורים בעלים, הורידו את העלים באזור המחורר וטפלו בהם באמצעות חומר הדברה ידידותי לסביבה.

העברה למכלים מתאימים

לאחר שהצמח משגשג וצומח, ניתן להעביר אותו לעציץ או מיכל גדול יותר כדי לאפשר לו מקום לפרוח. בכך תהנו ממרחב מגורים משגשג ויפה למראה.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה