6 רעיונות לאטרקציות בגליל

6 רעיונות לאטרקציות בגליל

הגליל מציע שלל אטרקציות ואתרים לביקור, טיול או סיור מעניין. הרבה מאד מהמורשת וההיסטוריה של המדינה באות לידי ביטוי במקומות רבים שמספרים סיפור או משדרים מסר למי שמבקר ואפילו משאירים חותם בקרב המטיילים למשך זמן רב אחרי שהם חוזרים לביתם. היכן נמצאים המקומות האלה?

כאשר מתכננים חופשה בגליל ומגיעים במיוחד מאזור מרוחק יותר בבית – חשוב לארגן את החופשה מספיק זמן מראש ולדעת שיידרשו לטיול לפחות שניים או שלושה ימים. הרבה מאד אטרקציות ואתרים יש וכמובן שאי אפשר לחוות הכל או לראות את הכל בטיול אחד קצר בלבד. להלן כמה רעיונות לפעילויות שניתן למצוא בגליל ועשויות להתאים למטיילים רבים בגילאים שונים:

  • טיולי טבע – אינספור מסלולי טבע, שמורות וגנים לאומיים אפשר למצוא בכל רחבי הגליל. הכרמל, בקרבת הגבול עם לבנון וכמובן בסמיכות לרמת הגולן. המסלולים מתאימים לרמות שונות של מטיילים, הם משלבים הליכה בשטח עם הליכה בתוך מים ואפשר לשלב בהם פיקניק או מנוחה בחיק הטבע.
  • פעילויות ספורט אתגרי – טיולי ג'יפים, טרקטורונים, שיט בקיאקים – כל אלה הן מתנות שמציע הגליל למי שמבקר בו.
  • אתרי מורשת – מלחמות ישראל לא פסחו על אזור הגליל ולכן אפשר להתרשם מגוון רחב של מוזיאונים, אתרי מורשת או מקומות המספרים סיפור על החיים שהיו בארץ לפני שנים רבות.
  • מקומות של טבע ובתי גידול – מוזיאונים של טבע או שמורות המטפחות את בעלי החיים ומיני צמחים ייחודיים נמצאים באזור הגליל למכביר ורק צריך לבחור באיזה מהם לבקר.
  • פעילויות יצירה משפחתיות – מתחמים שונים מציעים פעילויות המתאימות למשפחות עם ילדים או אפילו לאוכלוסיית המבוגרים. אפשר ליצור עם חומרי גלם ייחודיים ומקוריים, לחקות שיטות עבודה שהיו בשימוש נפוץ בזמנים שכבר חלפו או להבין איך מייצרים פריטים כאלה ואחרים.
  • קטיף – בכל רחבי הגליל והגולן יש פרדסים ושדות המציעים מכל טוב הארץ. פעילות קטיף מסודרת עשויה להיות מתאימה ומהנה למשפחות בעיקר אך לא רק.

איך מארגנים טיול בגליל?

כאמור – מי שמגיע ממרכז הארץ יצטרך לפחות כמה ימים על מנת לבלות בכמה אטרקציות ואתרים. לשם כך צריך לבחור מקום ללון בו. זה יכול להיות בית מלון, מתחם צימרים או בתים באירוח קיבוצי – ובלבד שיהיה נוח ונעים לשהייה, יתאים להרכב המטיילים ויתאים לדרישות – עם או בלי ארוחות שמסופקות במקום, עם חנייה קרובה, מיקום נוח שיאפשר נסיעות קצרות לאתרים והאטרקציות וכמובן אפשרות לשהייה שקטה, רגועה ונינוחה במידה וזה מה שרצוי ודרוש על ידי מי שמגיע לטייל.

למה לשים לב כשמבררים פרטים על אטרקציות?

יש כמה נושאים שצריך להתייחס אליהם כאשר מבררים את הפרטים הדרושים אודות האטרקציות והאתרים השונים ברחבי הגליל – עונות פתיחה וקבלת קהל, שעות הפעילות המקובלות, מחיר הפעילות וכמובן האם צריך להירשם ולהזמין מקומות מראש או שאפשר פשוט להגיע ומיד להיכנס. כאשר יודעים את הפרטים האלה אפשר אט אט להרכיב את לוח הזמנים של הביקור, לשער את מרחקי הנסיעה ולהחליט באיזה סדר מבצעים את הפעילויות והביקורים השונים.

איפה אוכלים?

יש אנשים שיזמינו מבעוד מועד מקומות במסעדות הממוקמות בקרבת האתרים שבהם הם מתכננים לבקר. יש כאלה שיעדיפו להביא את האוכל מהבית ולארגן פיקניק בסיום הפעילות ויש כאלה שיבשלו בעצם בצימר או בחדר שיזמינו. גם כאן חשוב להתארגן מבעוד מועד, לדעת בדיוק מה רוצים ומה מתכננים וכך להצטייד מראש בכל המצרכים או במה שדרוש. גם אכילה שונה תשאיר את החותם שלה על המטיילים ותיצור חוויה בפני עצמה.

המאמר נכתב באדיבות צוות פינה בלב – צימר בראש פינה

תמונה: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה