5 סיבות להקטנת חזה

5 סיבות להקטנת חזה

הגדלת חזה היא ניתוח כל-כך מדובר בכל העולם, ובעשורים האחרונים מאות אלפי נשים ברחבי העולם הגדילו את החזה שלהם. קל מאוד להבין מדוע תרצה אישה להגדיל את החזה שלה. הלחץ התרבותי הדורש מאישה להיראות טוב לפי הסטנדרטים של תעשיית האופנה מאוד מורגש כיום. גם בישראל מרבית הנשים חוות בשלב זה או אחר את הלחץ הזה, בטח בגיל הנעורים ועד הקמת המשפחה ותחושת הרווחה שלעיתים מגיעה עם כך. אבל מה עם הקטנת חזה?

ניתוחי הקטנת החזה מתרחשים ברחבי העולם, במינון נמוך יותר, בשקט, בצנע, עם הרבה פחות פרסום ואור זרקורים. "למה שאשה תרצה להקטין את החזה שלה?" עלולים לשאול אלו שאינם מכירים את המציאות הקשה של נשים בעלות חזה גדול במיוחד. אז הנה לפניכם –

5 סיבות נפוצות לניתוח הקטנת חזה

  1. אסתטיקה – אם תצאו רגע מהשבלונה, הרי שהדרישות האסתטיות בימינו לא מבקשות, או יש לומר דורשות מנשים להיות עם חזה כמה שיותר גדול, אלא עם פרופורציות ברורות ביותר, יחסי מידות שממש מוכתבות על ידי התעשייה. אם החזה שלך "גדול מדי אסתטית", הרי שהמצב הוא שלמרות שהעולם מעדיף חזה גדול, הרי שה"גדול מדי" נחשב לא אטרקטיבי, אולי כמו חזה "קטן מדי". עד כדי כך קשוח עולם האופנה.
  2. כאבי גב – בעיה אמיתית וקשה, שמתחילה לעיתים כבר בגיל ההתבגרות, ולרוב הולכת ומחמירה עם השנים. נשים עם חזה גדול מאוד מבקשות להקטין את החזה בכדי להקל על המשא הכבד. משקל החזה מושך קדימה ומטה, ומושך עימו את חוליות הגב העליון, מה שיוצר שרשרת לחצים על הצוואר והגב האמצעי, כאבים שלעיתים מלווים את האשה לאורך כל שעות היום והלילה.
  3. קשיי נשימה – קראתם נכון, חזה גדול מאוד עלול ליצור בעיות נשימה, שוב, מתוך לחץ מכאני גם על חוליות הגב שמאתגרות את שרירי הנשימה, וגם מתוך לחץ על הסרעפת, שריר הנשימה הראשי, שלא יכול לנוע במלואו ולנצל את מלוא פוטנציאל טווח התנועה שלו, מה שאומר שהנשימה נפגמת ולא מעמיקה, סיבה חשובה דיו לניתוח הקטנת חזה.

2 סיבות חשובות:

  1. אי נוחות ומבוכה – גם אם החזה לא ענק, אלא פשוט גדול בצורה לא פרופורציונאלית ביחס לשאר הגוף, ישנה אי נוחות מתמדת שמתבטאת בהרבה מאוד אספקטים בחיים, אי נוחות כללית של תחושת הגוף ודימוי הגוף, אי נוחות פיסית בהרבה מובנים, אפילו קושי במציאת בגדים ש"מתיישבים נכון" על הגוף, ואי-הנוחות הזה מלווה את האשה, או עלול ללוות אותה, לאורך כל החיים.
  2. כאבים נלווים – מעבר למראה הכללי, אי הנוחות הכללית ואי-ההתאמה לסטנדרט האסתטי, הרי שישנם כאבים רבים שעלולים להיווצר בעקבות החזה הגדול. לחץ על עמוד השדרה עלול להוביל, למשל, לכאבי ראש, שעלולים להגיע גם משרירים תפוסים בצוואר. כאבים אלו ואחרים יכולים להיפסק לאחר ניתוח הקטנת חזה.
פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה