5 טיפים שכדאי לקבל מעורך דין תעבורה

5 טיפים שכדאי לקבל מעורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה יכול לספק לכם סיוע משפטי במקרים רבים, כולל במקרים של עבירות תנועה, תאונות דרכים ועוד. כל עוד אתם צריכים את הסיוע המשפטי של עו"ד תעבורה, אל תחשבו פעמיים, קבלו אותו. בסופו של דבר, אם נקלעתם לסיטואציה בה אתם צריכים סיוע משפטי, יהיה עדיף לקבלו בהקדם.

ככל שתקדימו לטפל במקרים המשפטיים שלכם, כך יוטב לכם בטווח הארוך. לא פעם, אנשים גוררים וסוחבים תביעות משפטיות במשך שנים רבות. אם הם רק היו ניגשים לטיפול בבעיה בתחילת מועד, הכול היה נראה אחרת ומסתיים מוקדם יותר. בסופו של יום, התפקיד של עורך דין תעבורה זה לקצר תהליכים משפטיים עד כמה שניתן. עם ידע וניסיון בדיני התעבורה השונים, עורך הדין יוכל גם להמתיק את העונש הנגזר עליכם לפי החוק. אם כך, אילו טיפים כדאי לקבל מעורך דין בדיני תעבורה?

  1. אל תסרבו לשתף פעולה עם שוטר או קצין משטרה

אם נתפסתם נוהגים בשכרות, אתם חייבים לדעת משהו עקרוני. על פי החוק, אם אתם מסרבים להיבדק בבדיקת אלכוהול, המשמעות המשפטית לכך היא שהודאתם בכך שנהגתם שיכורים. על פי החוק, אנשים שלא נוהגים שיכורים לא אמורים לפחד מבדיקת ינשוף. אם התבקשתם לנשוף לינשוף, שתפו פעולה עם השוטר.

  1. בעת תאונת דרכים – אל תמהרו למסור הודאה

הטיפ הבא הוא קונקרטי. אם במהלך תאונת דרכים אתם לא חשים בטוב, אל תמהרו למסור את הודעתכם לשוטר. על פי החוק, בעת תאונת דרכים יש צורך למסור הודאה לשוטר, או לקצין שנמצא במקום (אם נמצא). לפי החוק בישראל, אדם שלא חש בטוב יכול למסור את הודאתו במועד מאוחר יותר.

  1. קבלו סיוע עו"ד תעבורה בתחילת התהליך המשפטי

אם קרה ונתפסתם נוהגים בשכרות, או שמא ביצעתם עבירת תנועה אחרת, קבלו סיוע משפטי בהקדם. אל תמתינו עם הפנייה לעורך דין תעבורה. זה בדיוק מה שיבדיל בין תהליך קצר וממוקד, לעומת הליך משפטי ארוך ומסורבל.

  1. אל תייצגו את עצמכם בבית משפט תעבורה

עצה חשובה שכל עורך דין ייתן לכם – אל תייצגו את עצמכם בבית המשפט. אם נקראתם להתייצב בבית משפט בעקבות עבירת תנועה, השופט יכבדכם הרבה יותר אם תגיעו מלווים בעורך דין. הזמן של השופטים הוא יקר והתיקים המשפטיים הם רבים. אם השופט ירגיש שאתם מזלזלים בזמנו, הוא עשוי בקלות לפסוק לרעתכם בתיק.

  1. אל תגיעו לחקירה בלי להתייעץ עם עורך דין תעבורה

ממש בלי לשים לב בכלל, אתם יכולים להפליל את עצמכם במהלך חקירה משטרתית. אם אתם נדרשים להגיע להיחקר בתחנת משטרה, קודם כל תצרו קשר עם עורך דין פלילי. אתם תופתעו לגלות עד כמה מהר אפשר להסתבך עם החוק ללא כל כוונת זדון. אם עורך הדין יהווה עבורכם רוח גבית, אתם תדעו בדיוק מה מותר לכם להגיד ומה לא.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה