5 טיפים לבחירת ביגוד הסקי המתאים ביותר לטיול הסקי שלכם

5 טיפים לבחירת ביגוד הסקי המתאים ביותר לטיול הסקי שלכם

עונת הסקי בעיצומה וזה הזמן (עבור כל אלו מביניכם המתכננים חופשת סקי בקרוב) להיחשף לכללים הנכונים בכל הנוגע לבחירת בגדי סקי. הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות מאפשרים לכל אחד ואחת מחובבי הסקי שביניכם ליהנות ממגוון מרשים של פתרונות אשר הפכו את בגדי הסקי והגלישה לקלים יותר, נוחים יותר, אטומים יותר ומחממים הרבה יותר.

ביגוד סקי הוא למעשה הגדרה רחבה לכל מעטפת הבגדים העוטפת את גופו של הנופש באתרי הסקי השונים ברחבי העולם, בין אם מדובר בבגדים המיועדים לצרכי גלישה ובין אם מדובר בפריטי לבוש המיועדים לצרכי בילוי ופנאי באתר הסקי. בשורות שלפניכם ריכזנו עבורכם 5 טיפים לבחירת בגדי סקי המותאמים ביותר לטיול הסקי הבא שלכם:

  1. אל תעמיסו על עצמכם שכבות ביגוד מיותרות –  הטמפרטורות הנמוכות באתרי הסקי השונים מסביב לעולם עלולות להרתיע אתכם ולהוביל אתכם ללבוש מספר רב של שכבות ביגוד אשר יקשו עליכם לתפקד בכל מצב ובכל רגע נתון. כיום, טכנולוגיית ייצור בגדי הסקי המיועדים לגלישה מאפשרת לכם לרכוש פריטי ביגוד שונים המיועדים ליצירת שלוש שכבות שכל אחת מהן תפסק לכם מענה ייעודי אחר: השכבה הראשונה כוללת בגדי סקי שמטרתם לנדף זיעה ולשמור על גופכם יבש, השכבה השנייה מיועדת לצרכי בידוד וחימום הגוף והשכבה העליונה מיועדת לצרכי הגנה מפני שלג, רטיבות ורוחות.
  2. עוד טרם רכישת בגדי הסקי הגדירו את מטרות הטיול שלכם –  במידה ואתם עתידים לרבוץ במלון או באתר הסקי מבלי לבצע פעולות גלישה, הצטיידו בבגדים המותאמים לסגנון הלבוש האהוב עליכם. במידה ואתם עתידים לרבוץ רוב החופשה במסלולי הסקי השונים הקפידו לרכוש ביגוד העומד בכל המדדים הנדרשים לשם כך.
  3. מעילי ומכנסי גלישה מהווים את שכבת הביגוד החיצונית ולכן הם חייבים להיות בעלי שלוש שכבות: בד חיצוני, ממברנה ושכבה הבאה במגע עם הגוף.
  4. כאשר שכבת המעיל החיצונית מיוצרת מפוליאסטר הקפידו לרכוש מעילים בעלי ציפוי דוחה מים.
  5. חולצות תרמיות המשמשות למעשה כשכבת הביגוד הראשונה (השכבה הבאה במגע מלא עם הגוף) חייבות להיות צמודות לגוף ככל האפשר. כמו כן, מומלץ לרכוש חולצות תרמיות עבות יותר וזאת מכיוון שהוא מבודדות טוב יותר הגוף.

לסיכום, רכישה של ביגוד סקי חייבת להיעשות בהתאם לאופי הטיול המתוכנן על ידיכם באתר הסקי ובהתאם למדדים השונים הקובעים את איכויות הבגדים. כמו כן, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם חובבי סקי מושבעים בכל הנוגע להתאמת בגדי הסקי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה