5 דברים שלא ידעתם על ויאטנם

5 דברים שלא ידעתם על ויאטנם

ויאטנם היא אחת המדינות האקזוטיות והמיוחדות בעולם בתרבותה ובנורמות ההתנהגות של תושביה. בהחלט מרתק לבקר בה וליהנות מהעושר התרבותי והקולינארי שלה, ומומלץ לעשות זאת לפחות פעם אחת במהלך החיים. אנחנו הישראלים פחות יודעים אודותיה, אז הנה כמה עובדות צבעוניות שאולי לא ידעתם על ויאטנם.

  1. אופנועים בכל מקום

בויאטנם מאוד אוהבים אופנועים. נתונים של משרד התחבורה המקומי מלפני מספר שנים מספרים שמתוך אוכלוסייה של 90 מיליון איש, 37 מיליון מחזיקים בבעלותם אופנוע. לא פחות מפתיע הנתון הבא – רק 2 מיליון רשומים כבעלי מכונית. הסיבה לכך נעוצה בכך שקיים פער אדיר בין המס המשולם על אחזקת מכונית לבין המס המשולם על אחזקת אופנוע.

  1. פולי קפה בכל מקום

ויאטנם נמצאת במקום השני בעולם בייצור פולי קפה, אחרי ברזיל – 16% מהתוצרת העולמית. הקפה המקומי נחשב לטעים וזול מאוד, לרבות אייס קפה המיועד לשתייה בימים חמים.

  1. אגוזי קשיו בכל מקום

ויאטנם היא גם המדינה המובילה בעולם בתחום הייצוא של אגוזי קשיו – 37% מהייצוא העולמי. בתחום הקולינארי ניתן לציין בנוסף שהמדינה היא היצרנית המובילה בעולם של פלפל שחור ונמצאת במקום שני בעולם בייצוא של אורז – אחרי תאילנד.

  1. עישון בכל מקום

ויאטנם היא גן עדן למעשנים. כרבע מהתושבים המקומיים מעשנים סיגריות. העישון נחשב לפעולה גברית, לכן המעשנים הם ברובם המוחלט גברים ונדיר מאוד עד מופרך לראות נשים מעשנות. מעבר לעישון סיגריות, גם עישון מקני במבוק נפוץ במדינה.

  1. משקאות מוזרים בכל מקום

בויאטנם ניתן למצוא כל מיני סוגים של משקאות יוצאי דופן, כמו למשל יין נחשים. בתוך בקבוק מניחים נחש או עקרב ומוזגים לתוכו יין אורז. משתמשים לצורך כך אפילו בנחשים ארסיים, אך אין בכך סכנה. משקה נוסף הוא קפה עם ביצה, אליו מוסיפים גם חלב מרוכז. התוצאה הסופית היא משקה בעל שלוש שכבות – קצף חלבון ביצה, קפה וחלב מרוכז.

אתם לא צריכים לנסוע עד ויאטנם כדי ליהנות מהאוכל המקומי, תוכלו גם לבקר בניטן תאי מסעדה אסייתית בתל אביב, המשלבת מנות ויאטנמיות בתפריט העשיר שלה. תוכלו למצוא גם עסקיות צהריים שוות. צרו קשר כעת להזמנת מקום 077-9977066.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה