4 טיפים חשובים לקראת מעבר הדירה הקרוב

4 טיפים חשובים לקראת מעבר הדירה הקרוב

בין אם עברתם דירה עשרות פעמים ובין אם אתם עומדים לפני המעבר הראשון שלכם, קחו בחשבון שישנם מספר טיפים שכדאי שתכירו בנושא. כאן תמצאו את החשובים ביותר שבהם

בעולם מושלם, לכל אזרח ישראלי הייתה דירה משלו ואף אחד מאתנו לא היה צריך להתמודד עם הקשיים הרבים הגלומים בפרויקט העברת דירה. למרבה הצער, העולם שבו אנחנו חיים רחוק מלהיות מושלם ורבים מאתנו נאלצים לעבור דירה ולהתמודד עם קשיי המעבר בתדירות של אחת לשנה. כדי לעשות לכם חיים קלים ככול האפשר ולמנוע מכם לעשות טעויות שעשויות לעלות לכם ביוקר, ריכזנו עבורכם מספר טיפים חשובים על מעבר דירה שחשוב להכיר.

כיצד מועד המעבר משפיע על עלות ההובלה?

רבים לא מודעים לכך, אך מועד ההובלה הוא בעל השפעה משמעותית על עלות ההובלה. כך לדוגמה, הובלות בחיפה שמבוצעות בחודשים יולי ואוגוסט, לנצח יהיו יקרות יותר בהשוואה להובלות שיבוצעו בכל חודש אחר. זאת כיוון שבחודשים יולי ואוגוסט, הביקוש להובלות הוא הגבוה ביותר ולפיכך חברות ההובלה יכולות להרשות לעצמן להקפיץ את המחירים.

בדיוק כך הביקוש להובלות בימים האחרונים של החודש ובימים הראשונים של החודש, גבוה יותר בהשוואה לרמת הביקוש להובלות באמצע החודש. לאור זאת, אם עומדת לכם האפשרות לעשות זאת, נמליץ לכם בחום להימנע מהזמנת הובלה בין ה-28 בחודש ל-3 בחודש ולתת עדיפות לחודשים שאינם יולי או אוגוסט.

הטריק שמאפשר לחברת ההובלה להקפיץ את המחיר ברגע האחרון

אחת הדרכים שמאפשרות לחברות הובלה להקפיץ את המחיר ביום המעבר עצמו, היא לטעון שכמות הפריטים שיש להעביר, גדולה יותר מזו שסוכם עליה מראש. זאת כיוון שמטבע הדברים ככול שיש יותר פריטים להעביר, כך עלות ההובלה צפויה להיות גבוהה יותר בהתאם.

כדי למנוע מצב לא נעים שכזה, עליכם לדרוש מחברת הובלות חדרה, לשלוח אליכם נציג מטעמה לפני המעבר, על מנת שיוכל להעריך את היקף העבודה ולספק לכם הצעת מחיר מפורטת הכוללת את כל הפריטים שיש להעביר. שימו לב – לפני שאתם חותמים על הצעת המחיר, עליכם לוודא שכל הפריטים שיש להעביר, אכן רשומים בהצעה. הכוונה היא לא רק למספר הארגזים אלא גם לכל סוגי המכשירים החשמליים, הרהיטים ועוד. רק כך תוכלו למנוע הפתעות לא נעימות ביום המעבר.

מי אמר שצריך סבלים כדי להעביר דירה?

מובן שהדרך הנוחה והפשוטה ביותר להעביר דירה על ידי חברת הובלות בחיפה. עם זאת, יתכן מאוד שתוכלו לחסוך מאות שקלים ואף יותר מכך אם במקום להעסיק סבלים, תפשילו שרוולים. נכון להיום ישנן מספר חברות הובלות חדרה המספקות שירות מיוחד הכולל משאית ונהג בלבד. כל עוד יש לכם כמה חברים בריונים שאוהבים אתכם באמת, לא תזדקקו ליותר מזה בהובלה הקרובה שלכם.

שירותים נלווים שעולים לנו ביוקר

כל חברת הובלות בחיפה מספקת מגוון רחב של שירותים נלווים הכוללת למשל פירוק והרכבת רהיטים, אריזת דירות, אחסון רהיטים והרשימה עוד ארוכה. חשוב להבין שכל אחד ואחד מהשירותים הנלווים עשוי לייקר את ההובלה בכמה מאות שקלים. באותה נשימה ניתן לציין שחלק ניכר מהשירותים, ניתן בפירוש לבצע באופן עצמאי. אם לדוגמה אתם לא מעוניינים לשלם 200 שקלים לנגר במקרה שיש לכם ארון ענק שצריך לפרק ולהרכיב בדירה החדשה, באפשרותכם להיעזר בחבר קרוב עם ידיים טובות, שככול הנראה יסתפק בבירה קרה ואולי גם כמה משולשי פיצה…

גם בהקשר הזה נציין שישנה חשיבות עליונה לדאוג לכך שכל השירותים הנלווים, יופיעו בהצעת המחיר שתקבלו לפני החתימה. אם לדוגמה יש שלושה רהיטים שיש לפרק ולהרכיב, הקפידו לוודא שהעלות כוללת תשלום עבור כל רהיט ורהיט בנפרד. ככול שהצעת המחיר תהיה מפורטת יותר, כך הסיכוי להפתעות לא נעימות ביום המעבר, יהיה נמוך יותר בהתאם.

צילום: shutterstock

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה