שכן לחיים

שכן לחיים

אילת אליהו, חובש רפואת חירום על אופנוע של מגן דוד אדום הוקפץ לאירוע חירום ביישוב בו הוא מתגורר * כשהגיע למקום גילה כי המטופל הוא לא אחר מאשר שכנו, אותו הוא מכיר כבר 18 שנים * אילת ביצע בשכנו פעולות החייאה שכללו 6 מכות חשמל והציל את חייו

 

כשאילת אליהו חובש מתנדב ביחידת האופנועים של מד"א קיבל קריאה באפליקציית מגן דוד אדום על גבר שהתמוטט ואיבד את הכרתו בישוב אלפי מנשה בו הוא מתגורר הוא לא חשב פעמיים וזינק מיד למקום. רק כשאילת הגיע למקום, הוא גילה שהמטופל את שכנו אודי חבצלת. אילת ביצע בשכנו פעולות החייאה ובאמצעות הדפיברילטור שנמצא ברשותו ככונן תגובה מיידית של מד"א הוא נתן מכות חשמל שהחזירו לאודי את הדופק.

 

חובש רפואת חירום במד"א אילת אליהו סיפר כי : "אני מכיר את אודי כבר 18 שנים, הוא תושב מהיישוב שבו אני מתגורר, היישוב הוא יישוב קטן וכולם מכירים את כולם. אודי מתעסק בשיפוצים ובעבר אחי ואני נעזרנו בשירותיו. אין ספק שבזכות זמן ההגעה המהיר שלי ביחד עם הדפיברילטור והשימוש בו לא נגרם לאודי נזק בכלל והיום הוא מתפקד בדיוק כמו בעבר. אני שמח ומאושר בכל פעם שאני רואה אותו על כך שהייתה לי הזכות והצלחתי להציל את חייו. זו חובתי האזרחית ככונן מגן דוד אדום".

 

אודי חבצלת סיפר כי : "בזכות אילת ואנשי מגן דוד אדום אני חי ומתפקד היום ללא כל נזק. כשבוע לאחר התמוטטות השתחררתי מבית החולים והזמנתי את אילת לביתי. כשהגיע הוא סיפר לי את כל השתלשלות האירועים.  הודיתי לו ונתתי לו בקבוק יין ושוקולד. אין לי ספק שאם אילת לא היה מגיע במהירות כזו עם הדפיברילטור מצבי היום היה אחר לחלוטין".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה