צעירים ומובילים

מנהלי מרכזי צעירים מכל הארץ הגיעו לסייר בחדרה וללמוד על העשייה של מרכז הצעירים "טורבינה", על קהילות הצעירים, ועל שיתופי הפעולה עם העירייה

 

בשבוע שעבר הגיעו לחדרה מנהלים ממרכזי צעירים ברחבי הארץ ונציגיהן של קרנות גנדיר ושחף לסיור ומפגש עם קהילות בחדרה, צעירים וצעירות תושבי העיר, שאוהבים את היישוב שלהם ורוצים להישאר, להשפיע, לעצב את פני עיר מגוריהם וליצור גאווה מקומית.

במרכז הצעירים חדרה הבינו כבר לפני מספר שנים את כוחן של הקהילות בכל הקשור להשפעה במרחב הציבורי וליצירת מעורבות של תושבים, וכיום פועלות שלוש קהילות של בני המקום, שהוקמו בעידוד וביוזמת מרכז הצעירים.

הסיור התקיים בהובלת מנהלת מרכז הצעירים העירוני "טורבינה" הדר מרום, ובהשתתפות קהילת האמנים, קהילת הסטודנטים "בוחרים מחר" וקהילת "אנחנו יוצרים חברה" (אי"ח), ועבר בתחנות שונות שחשפו את המבקרים לעיר, לסיפורי המקום ולסיפורי הקהילות.

הסיור החל בקיר הגיבורות המקומיות ליד בניין עיריית חדרה, שאותו הגתה ויצרה קהילת האמנים בחדרה. במקום חיכו נציגות מקהילת האמנים שסיפרו על הקהילה בכלל ותהליך העבודה על הקיר בפרט.

בהמשך, בקפה אחד העם המשוחזר, פגשו המבקרים את נציגות קהילת הסטודנטים "בוחרים מחר", שסיפרו על הערך ההיסטורי של המקום, עבודות השחזור של השדרה וכיצד מעורבותן בקהילה משנה את חווית חייהם בעיר.

בפיאצה הפתיעו חברי אנסמבל היוצרים של קהילת אי"ח שהציגו מערכון, ניגנו ושרו.

מהפיאצה המשיך הסיור לסמטת אורנשטיין לראות את ציור הקיר לייקה בחלל שאותו יצרו צעירים חדרתיים במסגרת קהילת אמנות בחדרה. שם פגשו המבקרים את חבר מועצת העיר והממונה על תיק הצעירים אמיר ימין שסיפר על העיר חדרה ועל פעילותו של מרכז הצעירים לקידום אוכלוסיית הצעירים בעיר.

הנקודה האחרונה בסיור הייתה בשוק העירוני, שם פגשו המבקרים את חברת מועצת העיר והממונה על תיק שימור אתרים ואיכות הסביבה חדוה יחזקאלי, ששוחחה עימם על הפוטנציאל האדיר הטמון בשיתופי הפעולה בין העירייה, מרכז הצעירים והקהילות, לביצוע מיזמים משותפים לקידום העיר ושיפור חזותה.

במפגש שהתקיים בשוק ניתן היה להתרשם מפרויקט הפלייס מייקינג שביצעה קהילת האמנים במקום, בהובלתה של הדס גרטמן, מובילת הקהילה. השוק היווה דוגמה מרהיבה לשיתופי הפעולה, והמבקרים יכלו לעמוד מקרוב על פעילות קהילת האמנים בציורים על גבי הקירות בשוק וראו איך יוצרים דיאלוג של עשייה משותפת.

הסיור ברחבי העיר הותיר רושם רב על המבקרים. לדברי מנהל מרכז הצעירים דימונה, "זו הייתה הצגת תכלית מרשימה, צבעונית ומרתקת של כלל הקהילות הצעירות הפעילות בזירה העירונית החדרתית, ובהחלט עוררה השראה והיוותה דוגמה מצוינת לחשיבות של הקמת קהילות בנות מקום ושל שיתופי הפעולה הפוריים ביניהן".

מרום מזמינה צעירים ותושבים נוספים לפנות מרכז הצעירים "טורבינה" למידע נוסף על הקהילות וכיצד מצטרפים לפעילותן.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה