פעילות ODT לילדים

פעילות ODT לילדים

אולי חלק מכם, שמע על פעולות גיבוש הנקראות ODT. מדובר על ראשי תיבות של out door training. זוהי פעילות לגיבוש, אשר  מתאימה גם למבוגרים וישנה גם פעילות ODT לילדים. אלה הן מגוון של פעילויות שמעניקות תחושה של גיבוש בין הילדים. זוהי פעילות מתגרת שניתנת בכמה נושאים או מישורים. יש לחשוב מחוץ לקופסא ועל מנת להצליח במשימות יש לעבוד בצוות. ניתן למצוא פעילויות פיזיות יותר, או פעילויות רוחניות. למעשה, מדובר על פעולה חינוכית עבור הילדים, כך שניתן להיות מגובשים בין החברים בכיתה וכן, ניתן לערוך פעילויות אלה, אחה"צ ולמנוע מהילדים ישיבה  ממושכת מול המחשב, הטלוויזיה או התעסקות בטלפונים החכמים, מה שיפתח אותם יותר  לפעילות בטבע וגיבוש חברים גם יחד.

ניתן לבצע פעילות ODT בכל שטח פתוח, אם בחוף הים, פארק, חורשה וכל מקום פתוח אחר. פעילות זו, הומצאה ע"י פסיכולוגים, ויועצים ארגוניים, כאשר המטרה הראשית היא לארגן קבוצה של  עובדים, מה שיעביר להם את המטרה החשובה ביותר- עבודת צוו פורה במקום העבודה.

פעילות זו, יוצרת קרבה נעימה ויעילות של העבודה יחד, כאשר העובדים נמצאים בחיק הטבע ומתעניינים באתגרים שמציבים להם, באמצעות פעילויות כגון משחג ושאר פעילויות מאתגרות ביותר.

פעילויות כיפיות שהילדים לא ישכחו

זו המטרה ,כאשר תזמינו חברת הפקה מקצועית, אשר תבצע עבורכם פעילות ODT לילדים. כדאי כי תשמעו אילו סוגי פעילויות יש בחיק הטבע, כך שתוכלו לדעת, אם אלה הפעילויות שידברו לליבם של הילדים או הנוער, אשר עבורם אתם מעוניינים להזמין פעילות זו. אין כמו פיתוח מיומנות אישית וקבוצתית, כאשר הוא מתאפשרת במיוחד באמצעות פעילות ODT עבור נוער וילדים. ילדים ונוער מוציאים המון אנרגיה בחיק הטבע ומוצאים את הפעילויות הללו לחוויה בלתי נשכחת.

סדנאות אלה, מוציאות את הילדים מהשגרה מעניקות להם תחושה של חופש, גיבוש. הילדים לומדים ערכים, יכולת התקשרות, תכונות מנהיגות, מה שישמש אותם לטווח הארוך. פעילות ODT, מקנה לילדים ביטחון עצמי. במשימות תוכננו ע"י אנשי חינוך בעלי שנים רבות של ניסיון בהפעלות של סוגים שונים של סדנאות לילדים וגם הפעילויות מועברות ע"י אנשי חינוך.

פעילות המגבירה ריכוז וריגוש

חשוב לציין, כי פעילות ODT לילדים, מקנה עבורם ריכוז ורגש, כאלה שלא היה להם באף הזדמנות אחרת. ניתן למצוא רעיונות רבים למשחקים ופעילויות יחד, אך יש להבטיח כי הפעילות תהיה מעניינת. הילדים משתעממים מהר והם מחפשים דברים וריגושים חדשים אשר יעניקו להם עניין. כאן נכנסות לתמונה חברות הפקה, אשר מתמחות בפעילויות אלה, במיוחד עבור ילדים, כאשר הם בעלות ניסיון בעבודה מול ילדים ונוער, כך שהם אף מדברים בשפתם ויודעים בדיוק מה הם אוהבים ואיזה סוגים של פעילויות ידברו אליהם ממש.

קיים הבדל עצום, בין סתם משחקי חברה, לבין פעילות ODT לילדים,כך שאם אתם מעוניינים להפיק יום כייף, או מסיבת סוף שנה בביה"ס, יום הולדת מיוחדת ועוד, יש לפנות לחברות אשר עוסקות שנים בפעילויות מיוחדות ומדליקות אלה, על מנת שהפעילות תהיה מוצלחת.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה