פינת אוכל

פינת אוכל

לפני  שנחשוב על רכישת פינת אוכל השאלה הראשונה תהיה היכן ממקמים אותה בבית? מיקומה המקובל בחלל המגורים הוא בין המטבח והסלון כדי להבטיח נגישות טובה אל ומהמטבח ובמקרים שהשטח מאפשר זאת, מוקצה לה מקום מוגדר ואינטימי יותר.

עיצוב פינת אוכל הוא תוצר ישיר של מהותה וכולל שולחן אוכל וכסאות ולפעמים גם אמצעי אחסון. פינות האוכל הן חלק משמעותי בחלל והאובייקט המרכזי בה הוא השולחן מעבר היבטים אסטטיים, שולחן פינת האוכל אמור להתאים לגודלו ולאופיו של החלל וכן לשרת את צרכי המשפחה. לכן, לפני רכישתו חשוב לוודא שהוא יספק את המענה המדויק ולא יקשה על השימוש בו. הגודל הבסיסי של השולחן צריך להתאים לגודל חלל פינת האוכל שבה יהיה ממוקם ביומיום. חשוב שיתאפשר מעבר נוח מכל צידי השולחן ושיהיה מרווח של כ – 70 ס״מ בין השולחן לבין הקירות הסמוכים לו.

איזה צורה וגודל של שולחן כדאי לבחור – עגול, מלבני או מרובע?

עוד לפני שמחליטים על סגנון ועיצוב, יש להתחשב בגודל הדירה ובחלל המיועד.

האם הדירה קטנה או גדולה, האם החלל בו תמוקם פינת האוכל היה צפוף ועמוס בפרטים או מרווח ופתוח?

לדירה קטנה יתאים שולחן עגול אשר נפתח לשולחן גדול. לדירה מרווחת יתאים שולחן מלבני או אליפטי אשר תופס יותר מקום. כמו כן, אם החלל המיועד לפינת האוכל הוא חלל צר וארוך יחסית, ניתן לבחור בשולחן מלבני.

יתרון נוסף של שולחן עגול הוא כמות הסועדים שניתן להושיב לידו. ניתן להושיב בו הרבה יותר סועדים ולכן הוא הרבה יותר פרקטי משולחן מרוב, על אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בחלל קטן..

פינת אוכל מעוצבת תשנה את העיצוב והאווירה בבית לטובה

ראשית יש לשאול לגבי הסגנון והאווירה שתהיו מעוניינים לשדר בפינת האוכל שלכם, למשל השאלה תהיה: "סגנון עתיק או מודרני?". החומר הוא זה שקובע את אופי השולחן. זכוכית מקנה אופי קר יותר, עצים יוצרים מראה חם וביתי. עץ ממוחזר או מלא יוצא אווירה כפרית ופורניר יוצר מראה חם אך נקי ורענן, המזוהה עם הסגנון האיטלקי.

מומלץ ויפה לשלב חומרים וסגנונות שונים בעיצוב פינת אוכל. שולחן עתיק למשל, אשר סביבו יהיו כסאות מודרניים וצבעוניים, יצור מראה מעניין ולא צפוי. מראה תעשייתי מול קלאסי למשל, וינטג׳ מול מודרני ונקי מול מראה צבעוני יהיו שילובים מעניינים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה