עמיתים ומשפיעים

עמיתים ומשפיעים

כנס מנהיגות נוער "עמיתים ומשפיעים" התקיים בחדרה בהשתתפות תלמידי חטיבות ביניים מחדרה ואור עקיבא

 

סמינר "עמיתים ומשפיעים" התקיים בחדרה בהשתתפות תלמידי חטיבות הביניים מחדרה ומאור עקיבא. תוכנית "עמיתים ומשפיעים", בשיתוף פעולה של אגף החינוך העירוני, משרד החינוך, הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול, ומשטרת ישראל, מקדם עשייה חינוכית וקהילתית של מנהיגות הנוער בהתמודדות עם תופעת השימוש לרעה בסמים, אלכוהול, טבק והתנהגויות סיכון נוספות.

הכנס היה נדבך בתהליך ההכשרה והליווי של התלמידים במסגרת התוכנית, שמטרתה העצמת מנהיגות נוער והכשרתם של בני נוער כשומרי סף בבתי הספר, למניעת שימוש בחומרים ממכרים.

הסמינר התקיים בתיכון חדרה, בהשתתפות כ-100 תלמידים ותלמידות משכבת ח' בחטיבות הביניים.

את הכנס ניהל ומדריך מחוזי למניעת התמכרויות ושימוש בחומרים מנחם רוטברגר, והשתתפו בו מפקחת על הייעוץ במחוז עדנה כהן, קצינת מניעה מחוזית במשטרת ישראל רפ"ק דנה לב-קורן, ומנהלת היחידה העירונית למלחמה בהתמכרויות מלי מלכין, השותפה להפעלת תוכניות המניעה בבתי הספר בעיר. את הכנס הנחו עוז מילר בנושא אלכוהול, ואיתי מלר בנושא מנהיגות בני נוער ויחסי חברות ללא צורך בשימוש בחומרים.

בסדנה לתלמידים הועלו רעיונות ודרכי פעולה לפעילויות מניעה בתוך בתי הספר, ואת היום חתמה יחידת הכלבנים של משטרת ישראל ושיחה על התנהגויות סיכון ומניעתן מפי רכזת המניעה  אלה אבוטבול ממחלק הנוער במשטרת חדרה.

התוכנית "עמיתים ומשפיעים" מבוססת על התפיסה לפיה התלמידים ובני הנוער הם מנהיגי דעה המתאימים ביותר. שיתוף בני נוער מחזק את פיתוח הדיאלוג בין העמיתים לבין חבריהם, תוך פתיחות ואמון המאפשרים תהליך של גיבוש עמדות ובניית מסוגלות ויכולות התמודדות.

במסגרת התוכנית עוברים בני הנוער הכשרה כדי ללמוד את הנושא ולראות היכן וכיצד הם יכולים להיות משפיעים ומובילים. מכאן החשיבות בהעצמתם ובמתן הכלים לדעת ליצור שיח תומך ובוגר המוביל חשיבה של בני נוער מול בני נוער בכל הקשור לדפוסי תרבות פנאי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה