ניקוי ספות

ניקוי ספות

בסלון של כל  בית ניתן למצוא  ספה נאה המיועדת לאירוח. לסלון מגיעים גם בני הבית, ולעיתים רבות, גם חיות המחמד הנחשבות לחלק מהמשפחה. ריפודי הבד שלה עלולה להתלכלך ממזון ומשקה, מנעליים מלוכלכות, מכפות רגליים של  בעלי חיים ועוד. בדי סלוני עור הינם קשיחים ואינן מאפשרים חדירת לכלוך פנימה. אותם ניתן לנקות באמצעות חומרים מיוחדים ומטליות רכות. לא כך הוא הדבר לגבי ריפודי בדים. כאן הלכלוך יכול לחדור ביתר קלות ולהיספג פנימה. אותו קשה יותר לנקות.

נכון הוא,  שקיימים תכשירי ניקוי ומיני מברשות המיועדים לניקוי כתמים שונים, אבל הניקוי הינו מקומי ואינו יסודי. משום כך, יש לבצע ניקוי ספות יסודי אחת לכמה זמן באמצעות חברה מקצועית המתמחה בכך. הניקוי יהיה מעולה ואחיד וירענן היטב את כל הריפודים, מסעדי המושבים ויתר השטחים המרופדים. מבצעים אותו באמצעות מכונה מיוחדת המזריקה מים מהולים בחומרי ניקוי לתוך הריפוד. המים ממיסים את הלכלוך ונשאבים חזרה יחד איתו אל מיכל אחר המצוי אף הוא במכונה.

במידה ויש כתמים עקשניים, מורידים אותם בעזרת שפשוף עם מברשת עדינה. לא כל כתם ניתן להוריד ובמיוחד את כתמי השמן החודרים לסיבי הבד ונאחזים בהם. במידת הצורך, מבצעים שתי סדרות ניקוי עד שהתוצאה משביעת רצון. ניתן לראות היטב את ההבדל בין המים הנקיים המוזרקים ובין אלו המלוכלכים היוצאים מהריפוד. את הריפודים מניחים לייבוש ולאחר שהם מתייבשים מבחינים היטב בניקיונם. ניקוי ספות מתבצע בבית הלקוח ויש צורך להכין חדר הפנוי מכל חפץ אחר.

במהלך ניקוי ספות עור משתמשים במים רבים ויש לקחת בחשבון שיש צורך לנקות לאחריו את רצפות החדר. שיטות ניקוי אלו מתאימות לכל סוגי ריפודי הבד או העור הקיימים בשוק. הן אינן מזיקות להם וניתן לחזור על ניקוי כזה לפי הצורך ולפחות פעם בשנה. כמובן, שההחלטה היא על פי צרכי הלקוח, רצונו וטעמו. כל התהליך אורך מספר שעות בודדות בהתאם למצב הריפודים, גודל המערכת הישיבה ופרמטרים אחרים. בתקופת הקיץ ייבוש הריפודים הינו מהיר וניתן להשתמש בספות כבר לאחר יום אחד או יומיים לכל היותר. ניתן להיעזר במאווררים לייבוש. מומלץ לשכור שירותי חברה מקצועית בתחום.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה