נושמים לרווחה

נושמים לרווחה

אגף הרווחה ציין סיום מחזור ראשון בתוכנית "נושמים לרווחה" שנועדה לסייע למשפחות לשפר את רמת חייהם ולהתמודד עם מצבי מצוקה כלכלית

 

טקס לסיום המחזור הראשון של תוכנית "נושמים לרווחה" בחדרה התקיים בהובלת אגף הרווחה של העירייה.

התוכנית "נושמים לרווחה" נועדה לסייע למשפחות לשפר את רמת חייהם ולהתמודד עם עוני או מצוקה כלכלית. התוכנית מאפשרת הזדמנות יוצאת דופן למשפחות לנסח את מטרותיהן, לשפר את איכות חייהן וביחד עם צוות התוכנית לפעול להגשמתה. המשפחות פועלות בהדרכת עובדים סוציאליים המלווים כל משפחה במשך כשנתיים בגיבוי של סל מענים חומרי. התוכנית התחילה במספר מוגבל של יישובים בארץ כפיילוט,  כאשר היא מגובה במחקר מעמיק.

על הצלחת התוכנית יעידו הנתונים הבאים: יותר מ-90 אחוז מהמשפחות המשתתפות בתוכנית הן משפחות עובדות, כאשר כ-30 אחוז מתוכן חדשות בשוק העבודה, ו-20 אחוז הרחיבו משרה. כל משפחה הגדילה את הכנסותיה בממוצע ב-2,000 שקלים. ובנוסף לכל זאת: יותר מ-30 אחוז מהמשפחות המסיימות את התוכנית, סוגרות את התיק ברווחה.

צוות ההדרכה בתוכנית, אליה קדיש, אולגה לסקיב ויעל ממן, ציינו: "ההצלחות של המשפחות מחדרה התחברו להצלחות של משפחות נוספות ברחבי הארץ והמחישו את המשמעות של התוכנית ושל העשייה למשרד הרווחה, כך שהיום מרחיבים את התוכנית ליישובים נוספים, ומשפחות נוספות זוכות להיות חלק ממנה".

בטקס הסיום השתתפו ראש העירייה צביקה גנדלמן, מנהלת אגף הרווחה זיוה הימברג ומנהלת מחלקת מזרח באגף הרווחה עינב כצמן, שמלווה את התוכנית מהקמתה.

ראש העירייה שיבח את התוכנית ואת עבודת הקודש שנעשית באגף הרווחה, וציין כי הערב המרגש מהווה סגירת מעגל למסע האישי שעברה כל אחת מהמשפחות בהצלחה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה