מתנדבת למופת

מתנדבת למופת

שני בן אשר מתיכון חדרה, מדריכה בארגון המד"צים של פנאי העיר, זכתה באות המתנדב של משרד החינוך במחוז חיפה

שני בן אשר, מדריכה ומובילה בארגון המד"צים העירוני של פנאי העיר במסגרת מרכז הפנאי רעים בנווה חיים, זכתה באות המתנדב מטעם משרד החינוך – מנהל חברה ונוער מחוז חיפה.

אות הפעיל המצטיין מוענק כמסורת בת שנים לזכר אלעד ריבן ז"ל, נער שמסר את נפשו על מנת להציל חיים כמסגרת מכבי האש ונספה באסון הכרמל. בטקס מרגש, בנוכחות מנהל מחוז חיפה ד"ר סער הראל, מנהלת מנהל חברה ונוער במחוז חיפה עינב שוורץ ואמו של אלעד, צביה ריבן, קיבלה את שני אות המתנדב. את שני ליוו טל אליהו, מ"מ ראש העיר ויו"ר פנאי העיר, אייל עפגין, מנכ"ל פנאי העיר, בועז לוי, מנהל מרכז הפנאי רעים, יעל איטח, מנהלת מחלקת הנוער, גל סעדה, רכזת המד"צים העירונית, אהרונה תורג'מן ובת לוי מתיכון חדרה וכמובן בני משפחתה.

בן אשר, תלמידת כתה י"ב בתיכון חדרה, נמצאה ראויה לפרס המחוזי על פעילותה ההתנדבותית בתחום המד"צים ועל התרומה הגדולה שלה לעיר חדרה כולה ולשכונת נווה חיים וייצמן בפרט. שני פעילה מובילה ובולטת מזה חמש שנים בארגון המד"צים, היא מרכזת את כל הפעילות השכונתית במועדון הצוללת לשכבות הצעירות והבוגרות (ה'- י') ומדריכה את קורס המד"צים.

מתוך ההמלצה שנשלחה מטעם העיר למשרד החינוך: "שני חיה ונושמת את המד"צים; היא דוגמה קלאסית למדריכה מקצועית וערכית – אחראית, אמינה, אנרגטית, מחויבת ופועלת מתוך תחושת שליחות. מעבר לכישורי ההדרכה יוצאי הדופן שניחנה בהם,  היא פועלת מתוך רגישות ואכפתיות, דבר שהופך אותה לדוגמא אישית ומודל לחיקוי לחניכיה. יש לשני יכולת וורבלית גבוהה וקסם אישי. היא שואפת למצוינות, גם מעצמה וגם ממי שסביבה, מתוך האמונה שתמיד צריך לעשות את הטוב ביותר. בעבודה עם חניכיה, היא שמה דגש לערכי החברות והמשפחתיות ודואגת ללכידות וגיבוש הקבוצה. בעבר, הייתה פעילה במועצת הנוער העירונית וכיהנה כיו"ר מועצת התלמידים בתיכון חדרה".

שני בן אשר אמרה לאחר הזכייה: "זה מעמד מאוד מרגש ומכבד עבורי. אני שמחה לקחת חלק בכל פעילות שהיא וגאה להיות חלק ממשפחת המד"צים בחדרה ולמצות שם את היכולות שלי. אני מודה על כל התמיכה שהייתה לי מהעיר לאורך השנים ובעיקר לאנשים שמלווים אותי מדי יום ומעניקים לי את התמיכה הרבה; תמיד שאלתי את עצמי למה אף אחד לא עושה את זה, כשראיתי משהו שהפריע לי, עד שהבנתי שאני האחת הזו שצריכה לעשות. בלתי אפשרי מבחינתי להישאר אדישה, אכפת לי מהסביבה שלי".

גל סעדה, רכזת המד"צים העירונית במחלקת הנוער אמרה לאחר הטקס: "קשה להסביר במילים כמה מיוחדת שני. מדובר על נערה שמפיצה יום-יום אור בעולם שלנו והופכת אותו למקום טוב יותר, נכון יותר וצודק יותר. היא מחנכת, אחות גדולה ולפעמים גם אמא לחניכים שלה. היא פועלת במסירות, התמדה ומחויבות, שלעיתים נדמה לנו שאלה כבר נעלמו מהעולם. נפלה בחלקי זכותה להכיר אותה ולהיות שם כשהיא צומחת ומצמיחה אחרים סביבה. אני גאה בה על העקשנות והנחישות ללכת בדרך שלה, דרך שהיא סוללת יום יום ולהוביל אחריה עשרות של נערות ונערים שרק רוצים להיות כמוה. זו ההזדמנות שלנו לומר לה תודה".

ארגון המד"צים העירוני פועל במסגרת מחלקת הנוער ומרכזי הפנאי בפנאי העיר חדרה ומטרתו להכשיר בני נוער להית מדריכים ומנהיגים בקהילה ובשכונה בה הם גרים. המד"צים פועלים בפריסה נרחבת בכל רחבי העיר במרכז הפנאי האזוריים.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה