מראות פנורמיות

מראות פנורמיות

אחד מאביזרי הבטיחות הנפוצים והמוכרים ביותר הם כמובן מראות פנורמיות. למראות פנורמיות ישנם שימושים במקומות רבים כגון צמתים, חניונים ואף בחנויות. המראה הפנורמית היא מראה, שחזיתה עגולה וקמורה. תכונה זו מקנה למראה הפנורמית הגדלה והרחבה של שדה הראייה, ככל שהמראה תהיה גדולה יותר, כך שדה הראייה שישתקף בה יהיה רחב יותר.

אז היכן מתקינים מראות פנורמיות?

כפי שהזכרנו קודם מראות פנורמיות ניתן להתקין בעצם בכל מקום בו שדה הראייה קטן ובמקרים מסויים הוא אפילו לא קיים כלל בגלל חומה בנויה / צמחייה שמסתירה.

  1. בצמתים – בצמתים חדים ולא עמוסים במיוחד, השימוש במראות פנורמיות הוא פתרון מצוין להרחבת שדה הראייה. כך שנהג שמגיע מכיוון מסויים יוכל לראות מה קורה מכל הכיוונים לפני שיחצה את הצומת. פתרון כזה הוא זול יותר מלהציב רמזור בצומת, בייחוד כאשר מדובר בצומת שתנועת הרכבים בו היא דלה יחסית.
  2. חניונים – השימוש במראות פנורמיות בחניונים מתחלק לשניים. האחד, הוא בתוך החניון עצמו, בצמתים בו ובמקומות עם שדה ראייה קטן. השני, הוא ביציאה /כניסה מהחניון. חניונים מטבעם הם מקום קטן, צפוף ועמוס ברכבים חונים, רכבים נוסעים והולכי רגל. ישנם מקומות רבים בתוך החניון אשר לא ניתן להבחין ברכב מגיע מהכיוון השני דבר זה עלול לגרום לתאונה. ביציאה או כניסה מהחניון למראות גם יש תפקיד חשוב מאוד. מכיוון ולעיתים הגישה לחניון היא בדרך מפותלת אשר לא רואים מעבר לסיבוב, או שהיציאה מהחניון היא יציאה לתוך רחוב שבו עוברים הולכי רגל. כל אלו עלולים להיות מסוכנים ובמידה ותהיה מראה פנורמית מותקנת במקום, הסיכון פוחת.
  3. חנויות / עסקים – בניגוד למקומות האחרים, מקום זה אינו מציל חיים אך הוא תורם לא מעט לבעלי העסקים שיתקינו מראה פנורמית. התקנת מראה פנורמית בפינות נסתרות או במעברים סבוכים בחנות, יכולים לסייע במניעת גניבות. קודם כל אדם שיראה שישנה מראה פנורמית יבין שניתן לראותו גם מרחוק, דבר זה יגרום לו לשקול פעמיים את הרעיון לגניבה. בנוסף, אם ישנו אדם שזקוק לעזרה באחד המעברים, שלא בהכרח בעל העסק יוכל לראותו מהמקום בו הוא נמצא מראה כזו תוכל להיות פתרון טוב. מלבד זה, גם מעל הקופה כדאי להתקין מראה וזה על מנת למנוע התעסקויות לא רצויות בקופה של אחד העובדים.

לסיכום

המראות הפנורמיות יכולות לסייע בהמון מקרים ובמקומות שונים על מנת להרחיב את שדה הראייה ובכך למנוע תאונות של ממש. העלות של המראות לרוב לא יקרה במיוחד אך התועלת שלה יקרה מפז בייחוד כאשר מדובר בחיי אדם.

צילום: safety products

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה