מכון בקרה

מכון בקרה

בעת בניית מבנים של בנייה ירוקה חשוב ביותר להפקיד את התהליך בידי מכון בקרה אשר יבצע בדיקות שונות על מנת לוודא כי הליך הבנייה מתנהל כפי שצריך.

מהו מכון בקרה?

בעת בניית מבנים של בנייה ירוקה חשוב ביותר להפקיד את התהליך בידי מכון בקרה אשר יבצע בדיקות שונות על מנת לוודא כי הליך הבנייה מתנהל כפי שצריך. במכון בקרה עובדים אנשי מקצוע כמו מהנדסים אשר תפקידם לבחון האם הבנייה מתנהלת בהתאם לפרויקט על מנת שלא יהיו תקלות.

ממה מורכבת מערכת בקרת בנייה?

בקרת בנייה היא מערכת המשמשת בפרויקטי בנייה למעקב אחר התקדמות הפרויקט ולהבטחת סיומו בזמן.

בקרת בנייה יכולה להיות מיושמת על סוגים שונים של פרויקטים, כגון מגורים, מסחר והנדסה אזרחית. ניתן ליישם אותו גם בקנה מידה עולמי עבור פרויקטים תשתית גדולים.

  • מערכת בקרת הבנייה מורכבת משלושה מרכיבים עיקריים:

  • תוכנית מחשב למעקב אחר התקדמות (המכונה לעתים קרובות "תוכנת ניהול פרויקטים")
  • מסד נתונים לאחסון מידע על הפרויקט.
  • סט של דוחות.

בקרת בנייה היא תהליך הכולל תכנון ותיאום של פרויקטי בנייה. באחריותו של מנהל בקרת הבנייה לוודא שכל היבטי הפרויקט מבוצעים בהתאם למפרטים ולתקנים שנקבעו על ידי האדריכל.האחריות העיקרית של מנהל בקרת בנייה היא לתאם משאבים כך שכל ההיבטים של הפרויקט מבוצעים לפי מפרטים ותקנים שנקבעו על ידי אדריכלים. בקרי בנייה מתאמים עם בעלי עניין שונים כגון אדריכלים, מהנדסים, קבלנים, קבלני משנה, ספקים וכו'. הם גם עוקבים אחר אספקת חומרים, לוחות זמנים לאספקת ציוד ודוחות התקדמות העבודה.

 מהם פרויקטים של בנייה ירוקה?

פרויקטים של בנייה ירוקה הם מבנים המתמקדים בסביבה ובקיימות. הם יכולים להיות מבנים מסחריים, מגורים או סוגים אחרים של מבנים. המטרה של בנייה ירוקה היא להשתמש בפחות אנרגיה ומים, ולייצר פחות פסולת.

פרויקטים של הבנייה הירוקה הם דרך לשמור על הסביבה בטוחה ונקייה. הם גם מועילים לאנשים שגרים בבניינים ועובדים בהם כי הם מספקים סביבת חיים בריאה. הם משתמשים בחומרים בני קיימא וידידותיים לסביבה הניתנים למחזור או לשימוש חוזר. הבניינים מתוכננים להיות יעילים באנרגיה, כך שהם יכולים לחסוך במשאבים כמו מים וחשמל.

היתרונות של בנייה ירוקה

  • מורידה את עלות האנרגיה,
  • משפרת את איכות האוויר בתוך הבית
  • מפחיתה את זיהום הרעש.

חשוב לציין שבנייה ירוקה לא תמיד פירושה בניין 'ירוק'; זה אומר בניינים שתוכננו להיות אחראיים לסביבה. ישנן דרכים רבות ושונות בהן ניתן להשיג זאת אך לרוב זה נעשה על ידי הפחתת כמות האנרגיה הדרושה לחימום וקירור, שימוש באור טבעי, מיחזור מי גשמים וחיסכון במים.

הבנייה הירוקה היא פרקטיקה של תכנון, בנייה ותחזוקה של מבנים בדרכים הממזערות את ההשפעה השלילית על הסביבה. הבנייה הירוקה יכולה להועיל הן לבני האדם והן לסביבה. זה יכול להפחית פסולת, לחסוך באנרגיה ולהפחית זיהום.

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה