מובטלים? עשרות משרות מחכות לכם בשוק

מובטלים? עשרות משרות מחכות לכם בשוק

קבוצת טלגרם של משרות למפוטרי מגיפת הקורונה מציעה עשרות משרות פנויות ביום ועוזרת למפוטרים צעירים בעיקר לצלוח את התקופה הזו. היוזמה, של ארגון ארץעיר במסגרת יוזמת 'עובדים ביחד' המשותפת למשרד העבודה והרווחה כבר חיברה בין עשרות מפוטרים למעסיקים.

התקופה הנוכחית שוברת שיאים של שנים מבחינת אחוזי האבטלה שנוצרו בחסות מגיפת הקורונה, מספר המובטלים בישראל הוא הגדול שידעה בכל תולדותיה ויש דאגה שחלק מהאנשים יישארו מובטלים גם אחרי שהקורונה תעלם. עבור צעירים מהפריפריה תקופה זו קשה במיוחד. לרבים מהם אין תמיכה, הם מכלכלים את עצמם ומשלמים שכר דירה לצד העובדה שלא כולם עומדים בקריטריונים של קבלת דמי אבטלה.

 קרן גוז לוין מארגון ארץ עיר המפעילה את יוזמת עובדים ביחד, יוזמה של משרד העבודה והרווחה והפילנתרופיה לחיזוק תעסוקת צעירים מספרת: "צעירים מהפריפריה חווים גם בשגרה מיעוט של הזדמנויות תעסוקתיות איכותיות ולכן משרד העבודה והרווחה ביחד עם עוד 7 קרנות פילנתרופיות. הקימו תוכנית שמטרתה לסייע לצעירים מהדרום  להשתלב בתעסוקה איכותית. בימים אלו על אחת כמה וכמה צעירים שאיבדו את מקום עבודתם חווים חששות קיומיים וחשבנו איך ניתן לסייע. מסתבר שבשוק ישנן עשרות משרות שמחכות לאיוש, ולא תמיד יש מי שינגיש אותן לקהל הרחב".

מתן חמו מנהל תחום בכיר תעסוקת אוכלוסיות מיוחדות במשרד העבודה והרווחה מוסר כי "בשבועות האחרונים, בשל השלכות התפשטות נגיף הקורונה, צעירים בפריפריה סובלים מפגיעה כלכלית, ביתר שאת. בעוד שבזמן שגרה, היצע המשרות בנגב ובגליל נמוך יותר, כעת הוא הצטמצם עוד יותר. מדובר בצעירים שחלקם ללא עורף משפחתי ואף חלקם אינם זכאים לדמי אבטלה ואלו שכן מקבלים, קצבתם נמוכה ומוגבלת לזמן מוגבל. לכן בימים אלו עלינו לחזק את הסיוע לצעירים בהכשרה ובתעסוקה, שאנו מפעילים בשגרה, ולהגבירה כעת כדי שיוכלו להתקיים בכבוד ולדאוג ליום שאחרי."

לאור המצב ארגון ארץעיר במסגרת יוזמת עובדים ביחד הקימו קבוצת טלגרם בשם עובדים ביחד בקורונה – דרום, שמטרתה לפרסם משרות פנויות באזור הדרום ולעזור לצעירים ולמובטלים החדשים לשוב במהרה למעגל התעסוקה ולצלוח תקופה קשה זו. הקבוצה, שהוקמה רק לפני שבוע, כבר מונה מאות חברים בניהם מעסיקים ומחפשי עבודה. עד כה עלו לקבוצה עשרות משרות ביום לאיוש מיידי.

אנחנו פונים לצעירים המפוטרים ולמעסיקים – הצטרפו לקבוצה, יש לנו משרות ואנו ממשיכים לסייע לכל אחד שמחפש עבודה, במיוחד בתקופה זו." מספרת קרן כהן, מנהלת קשרי מעסיקים והכשרות ביוזמת עובדים ביחד אשר מתפעלת את הקבוצה. עוד היא מוסיפה כי אנחנו עובדים לילות כימים ליצירת קשר עם מעסיקים פוטנציאלים נוספים על מנת להנגיש כמה שיותר משרות לצעירים, ולשמור על רצף עבודה עד כמה שניתן. עבור עשרות צעירים שבאים מבתים בלי עתודות כספיות ובלי עורף משפחתי, אובדן פרנסה הוא מכה קשה. אנחנו מציעים את כל המשרות שמתפרסמות באזור מאשדוד ועד למצפה רמון, בשאיפה לתת למעסיקים סיוע בגיוס כ"א ולא להשאיר אף אחד מובטל.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה