כחלון הודיע על הפחתת מכסים ב-800 מיליון שקל

כחלון הודיע על הפחתת מכסים ב-800 מיליון שקל

שר האוצר הכריז על תוכנית חדשה לביטול מיסי קנייה ומכסים בגובה של 800 מיליון שקל. בין עיקרי התוכנית: ביטול מיסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה כמו טלוויזיות ורמקולים, ביטול מכסים על מוצרי חשמל כמו מקררים ותנורים וכן מכסים המוטלים על תמרוקים, ביגוד וצעצועים. מסיבת העיתונאים כונסה בזמן שנתניהו באירופה. כחלון: "ראש הממשלה מעודכן בדברים"

 

שר האוצר מכריז על תוכנית "נטו הוזלות": השר משה כחלון כינס הבוקר (ב') מסיבת עיתונאים מיוחדת והודיע על ביטול מיסי קנייה ומכסים בגובה של 800 מיליון שקל במסגרת תוכנית חדשה בשם "נטו הוזלות". בריאיון שנערך עימו באולפן ynet בסוף החודש שעבר הבטיח שר האוצר להוריד מכסים.

 

מצגת משרד האוצר עם עיקרי תוכנית נטו הוזלות

 

מסיבת העיתונאים כונסה בהתראה קצרה, כשראש הממשלה בנימין נתניהו נמצא באירופה. עם זאת ציין כחלון: "ראש הממשלה מעודכן בדברים, ואנחנו פועלים לפי מדיניות הממשלה. התוכנית להורדת מכסים ולהפחתת מיסים היא המשך ישיר למדיניות הממשלה".

 

במסגרת התוכנית יבוטלו מיסי הקנייה המוטלים על מוצרי אלקטרוניקה ויבוטלו המכסים המוטלים על צעצועים, מוצרי חשמל לבית, תמרוקים, ביגוד וטקסטיל ומוצרי תאורה. באוצר טוענים כי ביטול תשלום המכס על מוצרים אלו צפוי לחסוך מאות שקלים בשנה למשפחה.

 

באוצר הסבירו שכדי להבטיח כי ביטול המכס ומס הקנייה יגולגל לצרכנים ולא ייעצר אצל היבואנים, המסים האלה יבוטלו כהוראת שעה עד לסוף שנת 2018. המכס יבוטל לאחר הליך שימוע לציבור שיתקיים בעוד כחודש. ביטול מס הקנייה יחול עם פרסום הצו ברשומות בתוך ימים ספורים.

 

השר אמר במסיבת העיתונאים כי הרפורמה "נוגעת בכיס של כל אזרח בישראל, אנחנו לא נגרום נזק לתעשייה הישראלית. לא נוזיל מחירים ומצד שני נגרום לפיטורים. יהיה מהלך של שימוע ציבורי, במשותף עם התעשייה הישראלית.

 

"ביקשו מאיתנו לפגוע בקניות באינטרנט ולא הסכמנו, אבל מצד שני ראינו שיש 500 אלף עסקים קטנים שכן נפגעים מזה. ברוב מוצרי הצריכה המכסים יורדים לאפס, תהיה הוזלה במחירים עבור הצרכנים. צריך לעשות מהלכים אמיצים, אחרת מה שהיה הוא שיהיה".

 

לדברי כחלון, ב-20 השנים האחרונות נשא מעמד הביניים ברוב הנטל הכלכלי: "לאחר עוד ועוד גזירות ומיסים ומכסים. אנחנו משנים את המגמה, תוך כדי שמירה על מסגרת ואחריות תקציבית, ועל מסגרת הגירעון ומסגרת התוצר".

 

מנכ"ל האוצר, שי באבד, אמר במסיבת העיתונאים כי "הגבייה בשנים האחרונות הייתה פנומנלית, ולאחר צמצום פערים אנחנו נכנסים לצעד נוסף של הפחתת יוקר המחיה בישראל. יהיו הנחות של מאות שקלים". באב"ד ציין כי כרגע לא הוחלט על הפחתת מס החברות, אך הוסיף: "נראה מה קורה עם רפורמת המס של ארה"ב ואז נחליט".

 

מנהל רשות המיסים, משה אשר, הוסיף כי מאז שנות ה-90 "זוהי תוכנית הפחתת המכסים הגדולה ביותר. נעקוב אחרי המוצרים השונים וההתגלגלות של התוכנית כלפי הצרכן. ההיקף, שהוא 800 מיליון שקל, הוא היקף מאוד גדול ואנחנו מצפים מהיבואנים שייקחו את זה בחשבון, בשוק תחרותי דברים כאלה יכולים לקרות. זה מבוסס בין היתר על עודפי הגבייה של רשות המיסים בשנה האחרונה. אנחנו מצפים שגם בשנים הבאות תהיה לנו גבייה טובה ונעמוד ביעדים".

 

אשר ציין כי כרגע עודפי הגבייה ממיסים לשנת 2017 עומדים על 18 מיליארד שקל.

 

מקור: YNET 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה