הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"

הסיפור המשפחתי של תלמידי "ארלוזורוב"

בית ספר "ארלוזורוב" משתתף בתחרות בינלאומית של מוזיאון בית התפוצות, בו לקוחים חלק תלמידים מכל העולם

בית ספר "ארלוזורוב" בחדרה משתתף בתחרות הבינלאומית "מוצגים מספרים", במסגרת פרויקט "סיפור משפחתי" של מוזיאון "בית התפוצות". בתחרות משתתפים כ-20 אלף תלמידים מכל רחבי העולם היהודי, 190 מוסדות חינוך, 23 מדינות.

בסוף השבוע התקיים בבית התפוצות מפגש בינלאומי לפתיחה החגיגית של התערוכה, במעמד שגרירים, מנכ״ל משרד החינוך, מנהלים, מורים, תלמידים ובני משפחות.

ששת התלמידים מבית ספר ״ארלוזורוב״ שעבודותיהם הוצגו בין הטובות ביותר הגיעו לאירוע מלווים במנהלת בית הספר בטי גולדמן, המורה לאמנות לבנה פרנקו ממן, הורים וסבים נרגשים. התלמידה אגם רדהני, מכתה ו׳1, זכתה במקום השני בתחרות עם עבודתה המתארת את המסע מאתיופיה לארץ, כפי ששמעה אותו מבני משפחתה. אגם אף נבחרה לנאום בטקס חלוקת הפרסים כנציגת התלמידים בתחרות.

"בית התפוצות", מוזיאון העם היהודי, מקיים זו השנה ה20 את התחרות הבינלאומית בה משתתפים בני נוער מהעולם היהודי; ארה"ב, אמריקה הלטינית, רוסיה והסביבה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירופה וישראל. התחרות מבוססת על תהליך הלמידה המתקיים בבתי הספר בגילאי בר ובת מצווה במסגרת מחקר ועבודת השורשים אותם נדרשים התלמידים להכין. ייחודה של התחרות היא בכך שהעבודות העיוניות מקבלות ביטוי אמנותי והופכות למוצג מוזיאוני.

מטרת הפרויקט היא חיבור בני הנוער היהודיים בארץ ובעולם למורשת, להיסטוריה ולתרבות היהודית באמצעות יצירת המצג; חיזוק השייכות, המחויבות ומכאן גם הזהות של הנוער היהודי בארץ ובעולם לעם היהודי; הנצחת עצי המשפחה של המשתתפים, עלידי רישומם ותיעודם במחלקה לרישום אילנות יוחסין בבית התפוצות ובכך לאפשר המשך חקר ותיעוד המורשת היהודית.

בבית ספר "ארלוזורוב" ציינו כי כל המשתתפים הם תלמידי חטיבות ביניים, אך איכות העבודה של תלמידי המצוינות באמנות של ״ארלוזורוב״ כבר מוכרת למארגני התחרות, ולמרות שמדובר בבית ספר יסודי הוא מוזמן, זו השנה החמישית, לקחת חלק בפרויקט המרגש. התלמידים הביאו גאווה גדולה לבית ספר "ארלוזורוב״, למשפחותיהם, ולעיר חדרה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה