הלב זוכר.

הלב זוכר.

במסגרת שנת ה-70 למדינה ולקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ומערכות ישראל, משתתפים תלמידי בית ספר גלים מחדרה במיזם הארצי "הלב זוכר"

 

בית הספר גלים מחדרה הצטרף למיזם "הלב זוכר", מיצב אמנותי ארצי לזכר חללי צה"ל.

במסגרת המיזם, שיצא לדרך לציון שנת ה-70 למדינת ישראל, עוצבו 23,545 לבבות קרמיקה אדומים (כמספר חללי מערכות ישראל), אשר לקראת יום הזיכרון תשע"ח יונחו בשורה ארוכה מחוץ ולתוך מרכז יצחק רבין לחקר ישראל.

לקראת המיזם פורסם קול קורא לבתי ספר לקרמיקה, קרמיקאים ויוצרים העוסקים בהדרכת חוגי נוער ומבוגרים, לקחת חלק ביצירת הלבבות.

שרית זומן, מרפאה בעיסוק מבית הספר גלים, המפעילה את סדנת הקרמיקה בבית הספר, פנתה ביחד עם המורות אורלי האיש, אירנה גולדברג וריקי וולפסון ליוזמת המיזם שלומית חפר ואישרו את הצטרפותן לפרויקט, בתמיכתה וסיועה של מנהלת בית הספר אביגיל גמליאל.

במסגרת ההיערכות שוחח הצוות עם תלמידי בית הספר בנושא חללי צה"ל. בנוסף התארחו ביד לבנים בחדרה, וכל תלמיד בחר שם של חלל  אשר לזכרו הקדיש את הלב.

כל לבבות הקרמיקה באותו  גודל, כ-12 ס"מ, ועל כל אחד מהלבבות מוטבע צמד המילים "הלב זוכר". כל תלמיד יכול לשלב ביצירתו אלמנט קישוטי ולהוסיף הקדשה אישית בחלקו האחורי של הלב.

מנהלת בית הספר אמרה כי "הכי טבעי היה לאמץ את המיצג המחבר את בית הספר לקהילה ולערכיה. בבית הספר נערכות באופן קבוע סדנאות קרמיקה. יש לנו תנור של שריפת החמר, יש לנו תלמידים שרכשו מיומנויות של עבודה בקרמיקה וראינו בזה פרויקט הולם ליום הזיכרון".

גם סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי ועוזר ראש העיר גיורא שחר, הוזמנו להכין לב זוכר.

יחזקאלי הטביעה בלב את יונת השלום ועלה של זית, ואמרה כי "זהו מיצג חברתי המאפשר לגווניו השונים של העם לבטא באופן אמנותי את זיכרון הנופלים, את אחדות הכאב ואת ההזדהות עם המשפחות השכולות.  מיזם הלב זוכר מבטא את הזיכרון הישראלי הקולקטיבי באמצעות פעילות יצירתית של אלפי ישראלים ותיקים וצעירים בכל רחבי הארץ. יצירתם המשותפת, עשרות אלפי הלבבות האדומים, תעביר מסר ברור – הלב זוכר".

בית ספר גלים מעניק מסגרת חינוכית-טיפולית לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים מגיל 6 עד 21. הצוות הבין מקצועי בונה ומיישם תוכניות לימודיות אישיות לכל תלמיד בהלימה ליכולותיו וכישוריו. בבית הספר מגוון פעילויות ותוכניות לימוד שמטרתם לטפח בוגר עצמאי ואוטונומי המתפקד בקהילה באופן מרבי ומקיים חיי איכות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה