החלטת בית המשפט

החלטת בית המשפט

לא ניתן לדון בעתירה כפי שהוגשה

 

בית המשפט חייב את חברת המועצה שירלי עודד בהוצאות על עתירה שהגישה כנגד עיריית חדרה וכנגד ראש העיר צביקה גנדלמן.

בית המשפט המחוזי בחיפה חייב בהוצאות את חברת המועצה שירלי עודד וכן את יתר העותרים אשר הצטרפו אליה בעתירה שהגישה כנגד עיריית חדרה וכנגד ראש העיר בעניין דפי הפייסבוק המנוהלים על-ידי עיריית חדרה ועל-ידי ראש העיר צביקה גנדלמן.

כזכור, במסגרת העתירה ניסו העותרים לטעון כי התקבלה בעירייה החלטה לפיה יש לחסום תושבים המביעים ביקורת במסגרת דפי פייסבוק המנוהלים על ידי העירייה ועל ידי מר צביקה גנדלמן, ראש העיר.

התגובה לעתירה הוגשה באמצעות עורך הדין עדו עינת ממשרד עורכי הדין כהן וילצ'יק ושות', ובמסגרה הבהירו העירייה וראש העיר כי מעולם לא התקבלה על-ידם החלטה כזו וכי אין כל חסימה של דברי ביקורת בדפי הפייסבוק, להבדיל מחסימות של תכנים מסיתים או פוגעניים, או הצפה של תגובות. כמו כן הובהר בתגובה כי על אף היותו של דף הפייסבוק של גנדלמן דף פרטי, הממומן על-ידו אישית, חלות על דף פייסבוק זה נורמות של דף ציבורי, ומתאפשרת העלאת ביקורת אף במסגרתו של דף פייסבוק זה, שכן חופש הביטוי הוא נר לרגלי העירייה והעומד בראשה.

מיותר לציין שהעותרים לא ביקשו עד עצם היום הזה להסיר את החסימה שלטענתם נחסמו.

במעמד הדיון בעתירה בבית המשפט המחוזי בחיפה ניסו העותרים לשנות כיוון ולטעון כי הוראות התקנונים של שני דפי הפייסבוק אינן מיושמות. ניסיון זה נחסם על ידי בית המשפט לאחר שהתברר כי מדובר בטענה חדשה שכלל לא נטענה בעתירה.

לאור האמור, הבהיר בית המשפט כי לא ניתן לנהל דיון כלשהו על בסיס העתירה, והשית על העותרים הוצאות בסך של 3,500 שקלים, תוך מתן אפשרות לעותרים להגיש בקשה להגשת עתירה מתוקנת.

בית המשפט רמז לא אחת כי לא יאפשר לעשות פוליטיקה בבית המשפט, דבר המחזק את עמדת העירייה כי מדובר בעתירה חסרת כל בסיס משפטי אשר כל מטרתה התנגחות פוליטית על רקע קיומן של בחירות מוניציפליות בסוף שנה זו.

 

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה