האלטרנטיבי האטרקטיבי

האלטרנטיבי האטרקטיבי

השקעות בשוק ההון ובבורסה הן לא הדרך היחידה להשקיע את הכסף שלכם. קיימות בשוק אופציות נוספות, לא פחות אטרקטיביות ומסקרנות והן ההשקעות האלטרנטיביות. השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שלא ניתן לסחור בהן, וזה בעצם מה שהופך אותן להשקעות יציבות יותר, ולכן כל תיק השקעות מומלץ שיכלול כמה השקעות מהסוג הזה. תיק השקעות מגוון ויציב צריך להיות תיק מפוזר, ואין דרך טובה יותר מלפזר את ההשקעות שלכם באפיקים אלטרנטיביים.

קיימים מגוון אפשרויות של השקעות אלטרנטיביות- החל מהלוואות חברתיות דרך קרנות הון סיכון וכלה בנדל"ן ותשתיות.

ניתן להבחין במגמת שינוי בעולם ההשקעות כאשר יותר ויותר משקיעים פרטיים מוצאים עניין בשוק ההשקעות האלטרנטיביות שהיה עד כה נחלתם של בעלי ממון עתק בלבד כמו גופים מוסדיים, והוא מהווה חלופה ראויה עם תשואות מניבות ופחות סיכונים.

אני סללתי כביש בארץ ישראל

אפיקי ההשקעות בתשתיות הם רבים וכוללים בעצם את כל מה שסביבנו- רכבות, נמלי תעופה, כבישים, גשרים, תשתיות אינטרנט, מערכות ביוב ולמעשה כל מה שזקוק לתשתית טרם הקמתו. כל אלו הופכים את ההשקעות האלטרנטיביות בתשתיות להשקעות בטוחות יחסית אשר ניתן לדעת על הפרויקטים שבהם מראש ועל התשואות שהם עתידים להניב.

השקעות אלטרנטיביות בתשתיות תופסות תאוצה כי משקיעים מבינים את הפוטנציאל הגלום בהן, שהרי אנחנו מוקפים בתשתיות ותמיד פועלים לפיתוחם. מדינות רבות אף מתמרצות את ההשקעות בתחום הזה באמצעות קידום קרנות תשתיות. המעורבות של הממשלה מעלה את קרנן של ההשקעות האלטרנטיביות בתשתיות ומקנה להם את יתרון היציבות. התחזית האמריקאית של הנשיא החדש כוללת השקעות משמעותיות בתשתיות ובאנרגיה מתחדשת כשאחת המטרות המרכזיות היא לעודד תעסוקה במשק האמריקאי.

משקיעים בהשקעות אלטרנטיביות בתשתיות גם נהנים משקיפות מלאה לגבי התקדמות הפרויקט וכן מעדיפות ראשונית בחלוקת הרווחים.

השקעות אלטרנטיביות בתשתיות הן השקעות שתורמות לצמיחה כלכלית בעולם ע"י הזרמת כספים מהסקטור הפרטי לטובת הקמה ושדרוג של תשתיות במדינה, כך שללא ספק יש להן ערך מוסף ואף חברתי. השקעה בתשתיות מייצרת מקומות עבודה רבים וכך גם מניעה את הכלכלה במשק.

צילום: freepik

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה