דיו למדפסת

דיו למדפסת

בכל משרד יש מכשיר משולב הכולל מדפסת, פקס ומכונת צילום. נעשה בו שימוש רב מאוד לאורך מרבית שעות העבודה. באמצעותו שולחים ומקבלים פקסים, וכן, מצלמים ומדפיסים את דברי הכתיבה השונים. תהליך ההדפסה אינו מסובך. על מגש הנמצא במכשיר מניחים את הנייר והמדפסת מדפיסה בהתאם לפקודה הנשלחת מהמחשב. הדף נשאב פנימה ויוצא למגש אחר כאשר הוא מודפס. כאשר מדובר על מדפסת הזרקת דיו אזי ראש דיו וטונר למדפסת המותקן בתוך המכשיר מוזרק אל הנייר באופן אוטומטי מתוך ראש מיוחד המתאים לאתה סוג מדפסת.

קיימת שיטת הדפסה אחרת באמצעות לייזר ועל ידי טיונר שהיא יקרה יותר. מכל מקום, ראשי הדיו הנמצאים בתוך המדפסת הינם בגודל זעיר מאוד והחומר מוזרק מהם במהירות רבה. במקביל, שארית הדיו נשאבים במהירות כדי לא להכתים את מקום ההדפסה, וכך, הנייר נותר נקי. קיימים ראשי דיו בצבעים שונים כאשר השחור הוא, מטבע הדברים, הנפוץ ביותר. צבעים אחרים הם אדום, כחול, צהוב ועוד, ובהם משתמשים לשם הדגשה, סימון מיוחד, לעיטור וכדומה.

ראשי דיו למדפסת הינם מתכלים וכאשר הדיו עומד לאזול בהם מופיעה הודעה על המדפסת עצמה. לכל דגם מדפסת של כל יצרן יש אחד המותאם בלעדית אליו. ניתן לרכוש אחד כזה המיוצר על ידי יצרנית המדפסות או אחר תואם אשר, לרוב, זול יותר. החלפת ראש דיו הינה פעולה פשוטה מאוד שנעשית בזמן קצר. יש לשלוף את הישן מהנישה שבו הוא נמצא ולהכניס את החדש. בכל מדפסת יש הוראות החלפה המותקנות במקום המיועד. מומלץ למשרד פעיל להחזיק במלאי מחסניות דיו רזרוויות.

יצרני מדפסות רבים ממליצים להפעיל את המדפסת שאיננה נמצאת בשימוש אחת לשבועיים לפחות כדי למנוע התייבשות דיו בצינורות ההזרקה – דבר העלול להשבית את המדפסת היקרה. את העבודה עושה, כאמור המדפסת וככל שהיא תהיה איכותית כן תהיה ההדפסה טובה, מהירה ויעילה יותר. מומלץ לרכוש אחת המוצרת על ידי חברה בעלת מוניטין אשר מוכרת תוצרתה בכל העולם. למדפסת כזאת לא יהיו חסרים חלקי חילוף, וכמובן, ראשי דיו בכל צבע שהוא. הן, כמובן, מגיעות עם אחריות.

צילום: pixabay

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה