גיבורות היופי

גיבורות היופי

לציון 70 שנה למדינה התקיים אירוע הוקרה ל-70 גיבורות יופי, נשים שורדות שואה שבחרו בחיים וביופיים של החיים

 

במעמד  שרים, ראשי רשויות, סגנים וחברי מועצה, התקיים אירוע ייחודי לציון 70 שנה למדינה, כהצדעה ל-70 "גיבורות יופי" שורדות שואה.

במסגרת הפרויקט הוצמדה לכל גיבורת יופי סטייליסטית אישית שליוותה אותה ביום מלא פינוקים, וביום האירוע הנשים עלו לבמה וקיבלו את אות "גיבורת היופי" במעמד המרגש.

את הרעיון יזמה אל״מ רונית לב, מובילת מיזם "מגשימים חלומות קטנים לאנשים גדולים" לרווחת ניצולי השואה.

אירוע ההצדעה התקיים באולם "וואהל סנטר" בגבעת שמואל. מהעיר חדרה השתתפו שתי נציגות ניצולות שואה, יהודית פרוכטר ולילה גינצבורג, שהגיעו בליווי סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי,  מנכ"לית העמותה למען הקשיש סיגל זיידה, יועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס, ועו"ס של מרכז יום לקשיש בבית אליעזר ניצן פאר.

את האירוע פתחה השרה מירי רגב אשר העלתה על נס את פעילותה המבורכת של אל"מ (מיל') רונית לב שהגשימה חלומות לאותן ניצולות שואה ובחרה לקיים אירוע הצדעה מרגש.

השרה אמרה בין היתר כי "מדובר בנשים שבחרו בחיים וביופי של החיים. אותן נשים גיבורות שהצליחו לנצח את הסבל הפיזי, לשרוד ולהקים משפחות במדינה צעירה ולהאדיר את שמה. אני מצדיעה לאותן נשים ובשם כנסת ישראל מבטיחה לזכור ולהזכיר ולעולם לא לשכוח את זכר השואה".

במסגרת ההצדעה לנשים שורדות שואה, הוענקו לנשים תעודות הוקרה וזרי פרחים, וילדי הגנים העניקו להן שי מעשה ידיהם. אסף אמדורסקי וישראל גוריון הגישו קטעי שירה. מקהלת בית הספר "בן גוריון" מגבעת שמואל תרמה את חלקה  ולהקת חיל החינוך והנוער של צבא הגנה לישראל שרו שירי תודה לגיבורות.

סיגל זיידה ורויטל פוקס, מי שהיו אחראיות על הבאתן של הנציגות מחדרה לטקס, אמרו כי אירוע גיבורות היופי מהווה סימן ליופי הפנימי והחיצוני של ניצולות השואה ויכולת ההישרדות שלהן מאז ועד היום. חדוה יחזקאלי שהגישה זרי פרחים בירכה את הנציגות מחדרה ואמרה כי "אתן גיבורות של ניצחון הרוח היהודית. אתן מסמלות את מסורת הגבורה והיופי השזורים בחייה של מדינת ישראל  לאורך כל הדורות".

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה