בנגישות ורגישות

בנגישות ורגישות

אגף הרווחה של עיריית חדרה מפעיל מועדון "נגיש רגיש" הנותן מענה חברתישיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלויות שונות

מועדון "נגיש רגיש" (נ"ר), מועדון חברתי לנכים הפועל במשכנו החדש והמשופץ במרכז החברתי הרב תחומי ברחוב הנשיא, קורא לאנשים נוספים להצטרף לפעילויות המוצעות בו.

מועדון נ"ר פועל למען אוכלוסיית הנכים בחדרה, ונותן להם מענה חברתישיקומי. את המועדון מפעיל אגף הרווחה בעיריית חדרה, בשיתוף המחלקה למשאבי קהילה בניהולו של שמשון אחרק ומחלקת מוגבלויות בניהולה של עינב כצמן.

המועדון נותן מענה לתושבי חדרה, מגילאי 18 ומעלה בעלי נכויות פיזיות, נוירולוקומוטוריות ונוירומוסקולאריות כגון שיתוק מוחין, טרשת נפוצה, פוסטפוליו, ניוון שרירים וכדומה; נכויות חושיות כגון לקות ראייה ושמיעה; אנשים עם הנמכה קוגניטיבית ובעלי תסמונות שונות הגורמות למגבלות בתפקוד.

הפעילות במועדון נובעת מתוך ראיה מקצועית ומתוך תפיסה שילובית של אנשים עם מוגבלויות. הפעילות המשולבת מאפשרת ליווי ותמיכה מקצועית של צוות קהילה תומכת, אב הבית של הקהילה, רכזת ועובדת סוציאלית. בנוסף, שילוב הפעילות מאפשרת איגום משאבים והרחבת מגוון הפעילויות במועדון המשותף.

ואכן, במועדון מוצע מגוון רחב של שירותי תרבות, פנאי וחברה, וכן חוגים רבים וביניהם קרמיקה, תכשיטנות, יוגה, זומבה, בישול, אקטואליה, סיפור ושירה. בנוסף מתקיימים טיולים, ימי כיף, מסיבות ואירועים סביב חגים.

המועדון יוצר הזדמנות ליצירת קשרים חברתיים חדשים, משפר את איכות החיים של אנשים עם צרכים מיוחדים, ומעשיר את חיי היום יום שלהם. באמצעות הפעילות במועדון מתאפשר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים להגיע למיצוי הזדמנויות החברתיות והקהילתיות הקיימות בחדרה, ומאפשר להם לצאת ממצב של בדידות חברתית לתוך קבוצת השתייכות. בנוסף, הפעילות במועדון מאפשרת הפוגה גם למערכת המשפחתית הסובבת את האדם עם המוגבלות.

אחת הפעילות במועדון: "אני כבר לא בין ארבע קירות בבית, ובנוסף, המועדון יצר לי הרבה קשרים חברתיים. אני בקשר עם חברי המועדון גם מעבר לשעות הפעילות. כשאני לא מרגישה טוב, תמיד מתקשרים לשאול לשלומי, ואני מרגישה שיש לי משפחה".

מועדון "נגיש רגיש" פועל במשכנו ברחוב הנשיא 27, בימים שני ורביעי בשעות 16:00 עד 19:00, וביום ראשון בשעות 9:00 עד 12:00. להצטרפות ויצירת קשר דרך המחלקה למשאבי קהילה של אגף הרווחה בעיריית חדרה, טלפון 04-6303371 או 04-6303762.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה