אנורקסיה תסמינים

אנורקסיה תסמינים

מחלה היא בין הדברים המפחידים ביותר שיש ודי אם נזכיר את הקורונה אשר הפחידה את הישראלים והכניסה אותנו לשניים או שלושה סגרים. אם אתם רוצים לפחד פחות ממחלות כדאי לכם להכיר אותן ואף לדעת מה התסמינים שלהן. כך למשל אפשר לומר כי כדאי להכיר את הנושא של אנורקסיה תסמינים. ברגע שנכיר את התסמינים של אנורקסיה נוכל לדעת האם יש בסביבה שלנו אדם אשר חולה במחלה זו וכך נוכל לטפל בו בצורה הרבה יותר טובה.

עליכם להבין כי באנורקסיה יש משמעות אדירה לגילוי מוקדם של המחלה וככל שמגלים את המחלה יותר מהר כך אפשר לטפל בה בצורה יותר טובה. התסמין הבולט ביותר של אנורקסיה זה רזון מוגזם אך יש תסמינים נוספים כמו עניין גובר באוכל ובדיאטות, אי אכילה ובהתחלה עשיית כושר מוגזמת. עליכם לשים לב האם בסביבה הקרובה שלכם יש אדם אשר יש לו את התסמינים הללו ואז לטפל בו בהקדם האפשרי.

מה ההבדל בין אנורקסיה ובולמיה?

אי אפשר לדבר על אנורקסיה תסמינים  מבלי לדבר גם על בולמיה. בולמיה היא הפרעת אכילה לכל דבר ועניין והיא נחשבת גם כן למחלה כמו האנורקסיה. אדם בולמי יאכל ואז יקיא את מה שהוא אוכל.

זו הפרעה רצינית שאסור לזלזל בה ויש לשים לב אל תסמינים של אנורקסיה ובולמיה. שימו לב אם אתם חושדים כי יש אדם החולה בבולמיה כדאי לכם לפנות אל מומחה כמו פסיכלוג שיאבחן את האדם ויראה האם הוא חולה או לא. זכרו בבולמיה ואנורקסיה לא לוקחים סיכונים מכיוון שאלו מחלות מסכנות חיים היכולות לגרום לנזק עצום לאדם ואף להרוג אותו ולכן חובה לאתר את המחלות בהקדם.

האם אפשר לחלות גם באנורקסיה וגם בבולמיה?

לאחר שדיברנו על אנורקסיה תסמינים ולאחר שדיברנו על בולמיה עולה השאלה האם אפשר לחלות בשתי המחלות יחד? אם כן התשובה היא חיובית. פעמים רבות אדם אנורקסי יהיה גם אדם בולמי וההפך. בדרך כלל שתי התופעות הללו הולכת ביחד והן יכולות להיות מאוד מסוכנות.

אתם צריכים להבין כי בתסמינים של אנורקסיה ובבולמיה דימוי הגוף הוא מאוד נמוך ולכן האדם שחולה במחלות אלו ינסה לעשות כל מאמץ בכדי להרזות בין אם זו אכילה פחותה כמו באנורקסיה ובין אם זה הקאות לאחר האוכל כמו בבולמיה. פעמים רבות החולה יפעל בשתי הדרכים הללו בכדי להרזות ולכן אדם החולה באנורקסיה יהיה פעמים רבות חולה גם בבולמיה.

אנורקסיה תסמינים אצל נשים וגברים מבוגרים

כאשר אנו מדברים על אנורקסיה תסמינים אנו פעמים רבות מדברים על אנשים צעירים. אך שימו לב גם אנשים מבוגרים יכולים לפתח תסמינים של אנורקסיה ולחלות במחלה זו. לכן אם יש בקרבתכם אדם מבוגר המפתח תסמינים של המחלות כדאי לשלוח אותו לטיפול בדיוק כפי שהייתם עושים עם אדם צעיר.

 

 

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה