אות האדריכלות לשדרת אמיר בחדרה

אות האדריכלות לשדרת אמיר בחדרה

השדרה הפעילה ברחוב הרצל, הנקראת ע"ש סא"ל מיטל ז"ל, זכתה באות האדריכלות לשנת 2018 שהעניק האיגוד הישראלי של אדריכלי הנוף

שדרת אמיר, השדרה הפעילה ברחוב הרצל בחדרה, זכתה באות אדריכלות הנוף לשנת 2018, שהעניק האיגוד הישראלי של אדריכלי הנוף.

את הקמת השדרה הובילה אדריכלית העיר ליטל שלףדורי ביחד עם צוותה, כאשר את ביצוע העבודות ניהלה חברת "נחלים" בראשות מנכ"ל החברה מתניה כחלון. לתכנון ועיצוב השדרה נבחר משרד "אב אדריכלות נוף" אשר קיבל את האות על עיצוב אורבני, סביבות מגורים, בינוי, בטקס שקיים השבוע איגוד אדריכלי הנוף.

השדרה נחנכה בשנת 2017, ונקראת עלשם סא"ל אמיר מיטל, בן חדרה שנפל בלבנון בשנת 1988. בן 29 בלבד בעת נפילתו.

הקמת השדרה כללה שיקום ופיתוח אורבאני של שדרת הפיקוס ברחוב הרצל, והיא נמשכת מהקיוסק ההיסטורי ברחוב אחד העם ועד לרחוב ז'בוטינסקי.

בשדרה שני שבילי הליכה ובמרכז שביל פעילות. השביל הפעיל כולל מתקני משחקים אלטרנטיביים, כמו מחילת מעבר, נדנדות מסתובבות, מקבילים, מסלול שיווי משקל, מגלשה טופוגרפית, גבעת טיפוס מבולי עץ ועוד. לאורך השביל הותקנו פינות ישיבה, הן ספסלים והן אלמנטים של ישיבה פיסולית. בנוסף הותקנו אשפתונים לשמירת הניקיון וברזייה לבאי המקום, וכן פנסי לד קרקעיים המאירים על המתקנים ויתרמו לחזות השדרה.

השדרה מתוחמת בערוגות גינון שבהן צמחים המתאימים לצמוח ולפרוח בצל הפיקוסים הוותיקים.

השדרה מגודרת במטרה שהורים יוכלו לבלות בה עם ילדיהם, מבלי לחשוש שירוצו לכביש, והמתחם כולו נגיש לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

הפרויקט תוכנן בשיתוף הגורמים המקצועיים בעירייה, אגף ההנדסה, מנהל גינון ונוף, מנהל מחלקת כבישים ובעלי תפקידים אחרים, וזאת על מנת לענות בצורה מיטבית על צורכי התושבים.

מאז פתיחתה התפרסמה השדרה הייחודית במגזינים מקצועיים בארץ ובעולם.

העיצוב הבולט של האלמנטים בשדרה הפעילה הינו עיגולים צהובים. במגזיני האדריכלות מגדירים זאת כעיצוב היוצר סביבה ייחודית ותחושה של בילוי מחוץ לעיר, למרות מיקומו במרכזה.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה