שנת פעילות חדשה במרכז למשפחה

שנת פעילות חדשה במרכז למשפחה

שנת הפעילות תשע"ח החלה במרכז למשפחה, המספק מענה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים ומציע פעילויות מגוונות לתמיכה והעצמה

 

המרכז למשפחה, שירות משלים של אגף הרווחה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, החל את שנת הפעילות תשע"ח בתנופת עשייה.

המרכז למשפחה נועד לספק מענים למשפחות אשר להן ילד עם צרכים מיוחדים, במטרה לחזק את התא המשפחתי, סיוע במיצוי זכויות, הכוונה ומתן מידע רלוונטי, הגברת תחושת השייכות וקשר בין המשפחות. פעילות המרכז מבוססת על שותפות מלאה עם ההורים, בחשיבה, פיתוח רעיונות חדשים, באיתור צרכים ובהובלת מהלכים לשינוי מדיניות.

בין הפעילויות המוצעות בשנה זו במרכז למשפחה, קבוצת תמיכה הורית בהנחיית רונית ארגמן, מנחה ומדריכה לחינוך מיני חברתי, מטפלת מינית מוסמכת ובעלת תואר שני בעבודה סוציאלית.

מנחת המפגשים תלווה ותדריך את ההורים בכל מה שקשור לסוגיות בגידול ילד עם צרכים מיוחדים: חינוך מיני, חברתי, לילדים עם צרכים מיוחדים וגם לאחיהם.

פעילות נוספת היא הורים מסבירים, המיועדת להורים מובילים ומנהיגים לילדים עם צרכים מיוחדים. המשתתפים מקבלים  מידע וכלים להסברה, כדי לדעת לייצג את נושא הילד עם הצרכים המיוחדים, וכדי לשמור ולייצג את האינטרסים שלהם. את הקבוצה מנחה ענת משה, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, ומנחת קבוצות.

סדנה נוספת שתתקיים לאורך השנה, מיועדת לפעילות פנאי, יצירה, והעשרה, בהנחיית ליזה ברוורמן.

במרכז לגיל הרך קלור תופעל משחקייה  לילדי המרכז למשפחה, המיועדת לגילאי 3 עד 10, עם צוות מקצועי איכותי ומסור, מרחב נעים, מגוון משחקים מותאמים, מפגש חברתי מעשיר.

בבית ספר בית יעקב נפתחת קבוצת אימהות לילדי החינוך המיוחד, בהנחיית אדווה גפני, מטפלת משפחתית עם ניסיון וידע בתחום הצרכים המיוחדים.

את המרכז למשפחה מנהלת עו"ס שרה מייכור, והוא פועל כחלק מהשירותים שמספק אגף הרווחה בניהולה של זיוה היימברג. מנהלת האגף רואה חשיבות גדולה בתמיכה למשפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, והאגף משקיע משאבים וחשיבה יצירתית במתן מענה איכותי ומגוון לצורכיהם.

הפעילויות הנערכות במרכז מגוונות וכוללות קבוצות מנהיגות להורים ומתנדבים, קבוצות תמיכה, אימון והעצמה, קבוצת סבתות וסבים, מידע על הזכויות, הרצאות, פעילות פנאי והפגה, מסיבות בחגים, טיולים, ימי כייף ועוד. כיום חברות במרכז כ-230 משפחות. עם הזמן מתרחבים המענים, ומשפחות נוספות מצטרפות לפעילות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

חליוה
allin-zaf
allin-zaf