ללמוד מחדרה להקים שיטור עירוני

ללמוד מחדרה להקים שיטור עירוני

לומדים מחדרה להקים שיטור עירוני

 

בכירים מעיריית כפר יונה הגיעו לחדרה כדי ללמוד להקים ולתפעל יחידת שיטור עירוני, בדומה ליחידה החדרתית שנחשבת מצטיינת ארצית

 

צוות בכיר של עיריית ככפר יונה התארח בעיריית חדרה במטרה ללמוד הקמה ותפעול של שיטור עירוני.

הצוות כלל את בעלי התפקידים הרלוונטיים להקמת השיטור העירוני, ביניהם מנכ"ל העירייה, מנהל אגף שפ"ע, מנהל הפיקוח ומנהלת המוקד העירוני.

את פניהם קיבלו מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, הסמנכ"ל משה ביטון, מנהל אגף אכיפה וביטחון איתן כהן, מפקד השיטור העירוני דותן עומיסי, יועצת משפטית ונציגת הגזברות, אשר הסבירו על כל ההיבטים של הליכי הקמה וניהול יחידת שיטור עירוני יעילה ומקצועית.

יצוין כי חדרה הפכה בנושא ליעד מועדף לביקורים מרשויות מקומיות, וזאת לאור הצלחת השיטור העירוני בחדרה ולאור העובדה שבתוך פחות מארבע שנות פעילותו כבר זכה פעמיים כמצטיין ארצי.

בנוסף להסברים וההבהרות הוצגה בפני האורחים מצגת שכללה את תחומי האחריות של השיטור העירוני, הקמת היחידה ואופי העבודה המבצעית.

בתום הישיבה יצאו האורחים ומארחיהם אל מתחם אגף אכיפה וביטחון של עיריית חדרה, שם למדו מפי איתן כהן על מבנה האגף ועל תכלול כל מחלקות הביטחון והאכיפה (שיטור עירוני, פיקוח עירוני, מחלקת חנייה, היחידה לאיכות הסביבה, מוקד עירוני ועוד) באחריות אגף אחד.

השיטור העירוני בחדרה כבר סייע בעבר למספר יחידות שיטור עירוני בארץ, במטרה לייעל את השירות והתרומה לרווחת תושבי מדינת ישראל.

יחידת השיטור העירוני חדרה הוקמה בשנת 2014 ככוח ייעודי המשלב כוח פיקוח ואכיפה עירוני הפועל במסגרת אגף ביטחון ואכיפה של העירייה ומוביל את מדיניות ראש העיר, ביחד עם שוטרים שבראשם עומד קצין משטרה הכפוף למפקד התחנה.

היחידה, שאותה מובילים במשותף דותן עומסי מהעירייה ופקד שי חיימוב ממשטרת חדרה, מקדמת משמעותית את יכולת האכיפה ברמה העירונית. תמהיל הפעילות של הכוח המשולב של שוטרים ופקחים, כולל פעילות יזומה ופעילות תגובתית בהתאם למאפייני הרשות ואירועים שונים, וכן מאבק בתופעות בריונות, אלימות וונדליזם; מאבק בשכרות ועבירות הקשורות לאלכוהול; אכיפה בתחום בריונות, הקמות רעש, ועבירות חנייה ותנועה בוטות; אבטחת אירועים עירוניים, ביצוע צווים של בתי משפט עירוניים, ותגובה מהירה לאירועים שבתחום הטיפול של מערך השיטור העירוני.

יחידת השיטור העירוני הוקמה במטרה להגביר את תחושת הביטחון האישי של התושבים. בנוסף יוזמת היחידה פעילות התנדבותית לקידום וסיוע קהילתי. בין היתר מאמצת היחידה משפחות נזקקות, מבצעת מידי שבוע חלוקת מזון לבתי נזקקים, מתנדבת לתרומה ואריזת חבילות מצרכים בחגים, ופעילויות קהילתיות נוספות.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

חליוה
allin-zaf
allin-zaf