חגיגה בעלייה

חגיגה בעלייה

עיריית חדרה ציינה את יום העלייה הלאומי באירוע חגיגי עם אמנים רבים
יום העלייה צוין באירוע חגיגי עם אמנים רבים, אשר רובם ביצעו עלייה בעצמם.

האירוע התקיים בהובלת מחלקת הקליטה של עיריית חדרה, ובמעמד מנכ"ל משרד הקליטה אלכס קושניר שהביא את ברכת השרה, ראש העיר צביקה גנדלמן, וסגן ראש העיר רומן גישר הממונה על תיק הקליטה. עוד השתתפו, סגנית ראש העיר חדוה יחזקאלי, מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, וקהל רב אשר גדש את האולם מפה לפה.

השנה, בשונה משנים קודמות, נכלל יום העלייה בלוח חגי המדינה, וזאת לאחר אישורו של חוק יום העלייה כיום לאומי.

ראש העיר צביקה גנדלמן אמר: "רובנו עולים או צאצאי עולים. חקיקת חוק העלייה הינה  צעד חשוב לקידום מעמדם של העולים, והכרה בתרומת העלייה לגיבוש ועיצוב פני החברה בה אנו חיים".

במופע החגיגי השתתפו שורה ארוכה של אמנים, זמרים ורקדנים, כאשר כוכב הערב היה הזמר דורון מזר שהלהיב את הקהל.

לדברי גישר, החג נועד להכיר בחשיבות העלייה לארץ ישראל כבסיס לקיומה של המדינה.
חדרה מאז ומתמיד הייתה עיר קולטת עלייה. משנת 2016 הגיעו לעיר כ- 600 עולים חדשים ממזרח אירופה, דרום אמריקה, ארה"ב וצרפת.

גישר: "אני עצמי עליתי בשנות התשעים עם ילדה קטנה על הידיים ובלי שום דבר, רק עם תקווה, הרבה ממנה. היום אני מרגיש ישראלי יותר מכל, ולא בכדי בחרתי להיות איש ציבור ולתרום את חלקי בתיק הקליטה העירוני. העלייה לארץ ישראל מבחינתי היא מפעל חיים, המטרה העיקרית שלי ושל כל עולה היא לשבור את תקרת הזכוכית, ואני סבור שעשינו זאת במאמצים רבים. אני סבור כי שילובם של העולים בקהילה הוא ערך  עליון. העלייה לישראל היא סמל להיסטוריה עבורי, גירושם של היהודים מארץ ישראל וחזרתם לביתם ההיסטורי מציין את הכוח שיש לנו כעם".
חוק העלייה אשר אושר בכנסת ביוני 2016 קובע יום ציון לאומי ליום העלייה, ובכך נותן ביטוי ומקום  לתרומתה של העלייה והעולים למדינת ישראל. כמו כן החוק מציע לציין חג זה במגוון פעילויות, הן בתחום החינוך והן בתחום התרבות. כבר בשנת 2018 ייכנס יום העלייה למערכת החינוך העירונית ויצוין בפעילות חינוכית והעשרתי.

פורסם על ידי

תגובות פייסבוק

כתוב תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

חליוה
allin-zaf
allin-zaf